ZZS: “Latvenergo” Latvijā jānodrošina elektrība par pašizmaksu ( NRA.LV)

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) frakcijas deputāti ir vērsušies pie Ekonomikas ministra (EM) Jāņa Vitenberga ar virkni jautājumu saistībā ar elektroenerģijas straujo cenu kāpumu un valstij piederošā koncerna "Latvenergo" iespējām un rīcību, lai šo smago situāciju amortizētu gan mājsaimniecībām, gan uzņēmumiem.

"Šajā enerģētiskajā krīzē, lai palīdzētu iedzīvotājiem un Latvijas uzņēmumiem, vienīgais risinājums ir A/S "Latvenergo" uz laiku iziet no brīvā tirgus un nodrošināt Latvijā elektrību par pašizmaksu. Tas ļautu atgriezties pie elektrības cenas 5-6 centiem par kilovatstundu, nevis maksāt spekulatīvu un politiski ietekmētu biržas cenu. Aicinu valdību steidzami parūpēties par Latvijas tautu un pieņemt lēmumu par "Latvenergo" iziešanu no brīvā tirgus," uzsver ZZS līdzpriekšsēdētājs Armands Krauze.

Lai mazinātu jebkura elektroenerģijas patērētāja izmaksu straujo kāpumu, Latvijas Zemnieku savienība (LZS) rosināja AS "Latvenergo" peļņu novirzīt obligātās iepirkuma komponentes (OIK) kompensēšanai, bet diemžēl ierosinājums nesasniedza dzirdīgus adresātus. Tāpat neesam atkāpušies no prasības par nepieciešamību veikt A/S "Latvenergo" un ar to saistīto kapitālsabiedrību AS "Latvijas elektriskie tīkli", AS "Augstsprieguma tīkls", AS "Sadales tīkli" un SIA "Liepājas enerģija" auditu.

Ziņas avots un visa ziņa: NRA ( https://ej.uz/df6f )  

©Dmitrijs Suļžics/F64

LZS jaunieši apmeklēja Ziemassvētku kauju muzejs, ...
Partiju reitingi novembrī - ZZS 13,9% atbalsts!

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter