ZZS kārtējo reizi rosina nepiemērot PVN energoresursiem un mudina piešķirt pabalstus ( DELFI.LV)

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijas deputāti izstrādājuši kārtējos priekšlikumus energoresursu cenu krīzes risināšanai, piedāvājot energoresursu piegādēm nepiemērot pievienotās vērtības nodokli (PVN), kā arī paredzēt dažādus pabalstus iedzīvotājiem siltuma rēķinu nomaksai.

Saeima ceturtdien, 27. janvārī, spriedīs par ZZS frakcijas deputātu izstrādātajiem grozījumiem Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā, ar kuriem rosināts izmaksāt ikmēneša pabalstu — 50 eiro mēnesī Latvijā dzīvojošām ģimenēm ar bērniem un personām, kuras audzina nepilngadīgu bērnu vai bērnu, kas turpina vispārējās, profesionālās, augstākās vai speciālās izglītības iegūšanu, bet vēl nav sasniedzis 24 gadu vecumu.

Minēto pabalstu rosināts izmaksāt par katru bērnu laika posmā no 1. janvāra līdz 2021/2022. gada apkures sezonas beigām.

Tāpat ZZS deputāti rosina izmaksāt vienreizēju pabalstu 200 eiro apmērā un ik mēnesi izmaksāt pabalstu 40 eiro apmērā Latvijā dzīvojošai personai, kura laikposmā no šā gada 1. janvāra līdz 2021./2022. gada apkures sezonas beigām ir pensijas saņēmēja, tostarp vecuma, invaliditātes vai apgādnieka zaudējuma pensijas saņēmēja.

Pabalstu rosināts izmaksāt arī bērna ar invaliditāti kopšanas pabalsta saņēmējam vai pabalsta personām ar invaliditāti, kurām nepieciešama kopšana, saņēmējam.

ZZS deputāti arī rosina ar likuma grozījumiem uzdot Ministru kabinetam nekavējoties pieņemt grozījumus Elektroenerģijas tirdzniecības un lietošanas noteikumos, paredzot, ka, elektroenerģijas vairumtirdzniecības vidējai mēneša cenai pārsniedzot 80 eiro par megavatstundu (MWh), ikviens elektroenerģijas patērētājs saņem kompensāciju par visu patērēto elektroenerģijas apjomu attiecīgajā mēnesī no valsts budžeta 80% apmērā par cenas daļu, kas pārsniedz noteikto robežu 80 eiro par MWh.

ZZS ieskatā, šai normai vajadzētu būt spēkā no šā gada 1. janvāra līdz 2021./2022. gada apkures sezonas beigām.

Viss raksts un raksta avots: DELFI.LV  (  https://ej.uz/wfkt

Foto: F64

ZZS aicina premjeru nekavējoties publiski atvainot...
Riga TV24 raidījumā Ziņu TOP - ZZS līdzpriekšsēdēt...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter