ZZS: K.Kariņa valdība pilnībā izgāzusies, pieļaujot pedagogu streiku

Nespēja panākt vienošanos ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (LIZDA) un novērst 19.septembrī paredzēto pedagogu streiku, Krišjāņa Kariņa vadītā valdība, arī izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece, ir pilnībā izgāzusies, nodemonstrējot bezatbildību un nespēju risināt sabiedrībai un valstij svarīgas nozares jautājumus, uzskata Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS).

„Valdība kā allaž krīzes situācijās parāda savu mazspēju. Ne valdības vadītājs, ne ministri nav ieinteresēti iedziļināties nozaru problēmās un meklēt risinājumus. Rezultātā skolas soli 19.septembrī paliks tukši, skolēni nevarēs apgūt mācību vielu, bet vecākiem būs jākavē darbs, jo jāpieskata bērni," uzsver ZZS Saeimas frakcijas deputāts Viktors Valainis.

Viņš uzskata, ka valdība ir iedzinusi pedagogus izmisumā, tāpēc ZZS pilnībā atbalsta LIZDA izvirzītās prasības par sabalansētu pedagogu darba slodzi un spēkā esošo Izglītības likuma normu izpildi saistībā ar pedagogu atalgojuma grafiku.

V.Valainis vēlreiz apliecina ZZS gatavību aizstāvēt pedagogu intereses un mudināt pašvaldības nekavēt skolotājus piedalīties streikā, tādejādi paužot savu nostāju pret valdības attieksmi pret izglītības nozari.

LIZDA vairākkārt paudusi gatavību kompromisam, tomēr ne izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece, ne K.Kariņš kā valdības vadītājs pēc būtības nerisina jautājumus, kas ir aktuāli skolotājiem.

Krauze par lēmumu pārdot Biķernieku bāzi: “Varbūt ...
Aicinām visus uz brīnišķīgiem koncertiem LATGALĒ

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter