ZZS iesniegs likumprojektu par sešu Satversmes pantu negrozāmībuZaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcija otrdien iesniegs likumprojektu par grozījumiem Satversmē, kas paredz sešu pantu negrozāmību, otrdien laikraksta Diena un portāla Diena.lv rīta raidījumā Dienas Rīts sacīja Zaļo un zemnieku partijas līderis Augusts Brigmanis.

"Tā ir būtība, ka mēs paredzam, ka panti, kas skar Latvijas kā neatkarīgas, demokrātiskas republikas, Latvijas suverenitāte pieder Latvijas tautai, par valodu, ka tikai vienīga valsts valoda, starptautiskā līgumā noteiktās robežas. Tas skar sešus pantus," skaidroja A.Brigmanis. "Faktiski, mēs gribam šo iesniegt iekšā, lai reizi pa reizēm izbeigtu spekulāciju par to, vai ir iespējami vai nav iespējami referendumi par šiem ļoti jūtīgiem jautājumiem," teica ZZS pārstāvis.

Viņš atzina, ka ZZS ir konsultējusies ar juristiem. A.Brigmanis cer, ka Saeima šos grozījumus varētu apstiprināt.

A.Brigmanis uzsvēra, ka ZZS "nejūtas kā opozīcija". Viņš arī teica, ka tā esot interesanta pieredze. "Jā, tas ir tīri nekas!" sacīja A.Brigmanis. "Paradoksāli, jo neesam kļuvuši par opozīcijas partiju, jo nepārtraukti, katru dienu, mūsu Saeimas frakcijā durvis virinās, kāds pabāž galvu te no vienas koalīcijas partijas, te no otras. Saka, ka šeit, lūk, vajadzētu šajā jautājumā palīdzēt. Es saku - dārgie draugi, jums ir 56 balsis, kādas ir jūsu problēmas. Nu, bet tomēr šeit ir..." apgalvoja A.Brigmanis. Viņš izteica cerību, ka pozīcija "spēs savākties". A.Brigmanis arī norādīja, ka pirmdien koalīcija apliecināja, ka ir "pilna apņēmības strādāt".

Uz jautājumu, kādas attiecības pašlaik ir ZZS un Zatlera reformu partijai, A.Brigmanis sacīja, ka "atvērtākas". "Zatlera reformu partijas attieksme nosaka viņa vieta, loma, var teikt,  sabiedrības vērtējumu spektrā viņu tas patreizējais stāvoklis - viņiem ir zem 5%, mums pedējā SKDS aptaujā ir 10%. Skaidrs, ka viņu jautājums ir, kur viņi paliks nākotnē. Vai viņi nākotnē paliek kā satelīts, visus šos trīs gadus, vai viņi uz vēlēšanām aiziet ar Vienotību kopā, vai viņi mēģina transformēties - nomest nost Zatlera vārdu un palikt par kādu citu partiju. Tas ir viņu izvēle. Šajā sakarā, protams, viņiem ir jāmeklē arī kāda sadarbība, nevar trīs gadus gaidīt un kaut kur rādīt, ka slēpjās oligarhs. Nu nav tā oligarha! Līdz ar to - tā viņu politika ir kļuvusi atvērtāka," sacīja A.Brigmanis.

Uz jautājumu, vai ZZS var skaidri paradīt, ka aiz viņiem "nestāv kāds oligarhs", A.Brigmanis atbildēja, ka "protams". "Aiz citām partijām stāv vairāk oligarhi. Es domāju, ka vajag atvērt vaļā masu mediju portālus un var apskatīties. Mums jau tas nav jānosauc," uzsvēra A.Brigmanis. Viņš skaidroja, ka masu medijos "ik pa brīdim parādās šīs indikācijas, kas kuram aiz muguras stāv". "Jautājums vispār, kas ir jēdziens lobisms, kas ir jēdziens oligarhs? Es esmu ļoti atvērts tai diskusijai, ka Latvijā ir nepieciešams likums par lobismu, tas ir tikai loģiski un KNAB dara labu darbu, ka viņš pie šī jautājuma strādā, un tas tikai noliks lietas savā vietā," domā A.Brigmanis.

Runājot par jauno Eiropas Savienības līgumu, ZZS līderis atzina, ka patlaban tiek apspriests Lisabonas līgums. "Mēs nezinām, kas tur tiek apspriests, jo tai lietai ir zināma slepenības grafa, un mēs tikai apriori varam nojaust. Es neslēpšu arī, ka pie mums bija Rinkeviča kungs atnācis un informēja par aptuveno rāmi, par ko ir saruna," vienlaikus atzīstot, ka redzējis un parakstījis dokumentu, tomēr nav paspējis izlasīt.


Zaļo un zemnieku savienības prioritāte – valsts un...
Brigmanis par ZRP principu: laiks dziedē visas pro...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter