ZZS iesniedz Saeimas lēmumprojektu par ministra D.Pavļuta demisiju

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti ir iesnieguši Saeimas prezidijam lēmuma projektu par neuzticības izteikšanu veselības ministram Danielam Pavļutam, lūdzot to iekļaut tuvākās kārtējās vai ārkārtas Saeimas sēdes darba kārtībā.

Aicinājumu lemt par veselības ministra demisiju parakstījuši ZZS deputāti Edgars Tavars, Uldis Augulis, Armands Krauze, Janīna Jalinska, Jānis Vucāns, Gundars Daudze, Viktors Valainis, Raimonds Bergmanis, Jānis Dūklavs, Māris Kučinskis un pie frakcijām nepiederošais deputāts Didzis Šmits.

Kā akcentē deputāti, D.Pavļuts jau no darbības pirmsākumiem demonstrējis nespēju konsekventi īstenot nepieciešamo pasākumu kopumu, lai Latvijā mazinātu Covid-19 izplatību. Piemēram, Vakcinācijas biroja izveide un tad reorganizācija, ģimenes ārstu nepietiekama iesaiste vakcinācijas procesā, neauglīgas debates par obligāto vakcināciju, arī valdības un īpaši – atbildīgās Veselības ministrijas - nespēja atbilstoši uzrunāt sabiedrību, skaidrojot vakcinācijas ieguvumus un iespējamās blaknes, tā vietā rosinot un tad atsaucot iniciatīvu par vakcinācijas loteriju, ir novedis pie tā, ka Latvija vakcinācijas tempu ziņā iepaliek no pārējām Eiropas valstīm.

Arī jaunais mācību gada sākums ir iezīmējies ar haotisku skolēnu testēšanu, laikus nepiegādājot izglītības iestādēm testus un nenodrošinot nepieciešamo testēšanas kapacitāti. Neskaidra ir arī prasība par sejas masku lietošanu izglītības iestādēs, kas sniedz mazāku ieguvumu skolēniem, nekā gaisa kvalitātes uzlabošana skolās.

Šīs nedēļas sākumā masu medijos izplatītā informācija par to, ka daļa pusaudžu ir saņēmusi tiem neatbilstošas jeb speciālistu neieteiktas vakcīnas, ir pēdējais piliens. Deputāti norāda, ka jau šobrīd iedzīvotāju uzticības līmenis valdībai un veselības ministram ir kritiski zems, kas apdraud sekmīgu cīņu pret vīrusa izplatību. Informācija, ka bērniem kļūdas vai nezināšanas dēļ ievadītas neatbilstošas vakcīnas, ir traģiska.

„Valdība un atbilstīgais ministrs ir pilnīgi izgāzušies un tiem jāatzīst savas kļūdas valsts turpmākas darbotiesspējas vārdā," atzīmē deputāti.

Notika Latvijas Zemnieku savienības Rīgas nodaļu v...
ZZS pieprasīs ministra D.Pavļuta demisiju

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter