ZZS: gatavība aizsargāt Latvijas valsti jāpierāda ar konkrētu rīcību

Visaptveroša valsts aizsardzības sistēma ir Latvijas šī brīža galvenā prioritāte, uzskata Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) saistībā ar Krievijas militāro agresiju pret Ukrainu.

ZZS valde un Saeimas frakcijas deputāti pauž nosodījumu Krievijas politiskai un militārai agresijai pret Ukrainas valstiskumu. Starptautiskās sabiedrības reakcijai jābūt straujai un nepārprotamai.

„Mēs paužam solidaritātes apliecinājumu Ukrainas tautai. Lai arī šobrīd nepastāv tiešu draudu Latvijai, mēs apzināmies, ka šādas agresijas pieļaušana, nerīkošanās un nesodīšana var radīt draudus nākotnē. Krievijas esošā vara nekad nav slēpusi savas imperiālistiskās tieksmes, vēlmi atjaunot PSRS ietekmes areālu. Šādi nodomi ir tiešā pretrunā ar mūsu valsts vitālām nacionālajām interesēm. Mums jāizdara viss iespējamais, lai NATO būtu gatava reaģēt uz tālākām tiešām un netiešām agresijām," akcentē ZZS.

Partiju apvienība norāda, ka arī Latvijai savās mājās ir jāpaveic daudz darbu, un, pirmkārt, jāmaina attieksme pret savas valsts aizsardzību. „Valsts uzdevums nav tikai sagatavot nākotnē profesionālus karavīrus, tās uzdevums primāri ir sagatavot nāciju ar attieksmi pret savu valsti, integrējot visu tautību jauniešus vienā veselumā, veidot nacionālo pašapziņu," pauž ZZS.

Starp šī brīža galvenajām prioritātēm, ZZS ieskatā, jābūt visam, kas ietverts visaptverošās valsts aizsardzības sistēmas galvenajās jomās:

1) militāro spēju attīstība un aizsardzības stratēģiju pilnveidošana;

2) tautsaimniecības noturība;

3) sadarbības sekmēšana starp privāto un publisko sektoru aizsardzības jomā;

4) valstiskuma pamatu pasniegšana Latvijas skolās un sabiedrības izglītošana;

5) civilā aizsardzība;

6) psiholoģiskā aizsardzība;

7) stratēģiskā komunikācija;

8) tiesībsargājošo iestāžu un drošības iestāžu stiprināšana;

9) kiberdrošība u.c.

ZZS ir pārliecināta, ka Latvijas valsts drošība ir tik stipra, cik zinoši un apmācīti ir tās valsts iedzīvotāji. Tāpēc partiju apvienība uzskata: ņemot vērā situāciju Ukrainā, ir jāsasauc ārkārtas Saeimas sēde, kuras laikā tiek definēti galvenie uzdevumi, kas jāveic valsts drošības spēcināšanai, jo šis laiks prasa nekavējošu mūsu gatavību valsts drošības nostiprināšanai.

ZZS līdzpriekšsēdētāji Edgars Tavars un Armands Krauze akcentē: "Partiju apvienība un mūsu frakcijas Saeimas deputāti nosoda Krievijas politisko un militāro agresiju pret Ukrainas valstiskumu, paužot solidaritātes apliecinājumu Ukrainas tautai. Esam vienoti savos uzskatos, ka starptautiskajai reakcijai jābūt stingrai un nepārprotamai. Vienlaikus, atbalstot Ukrainu, mums ar stingru mugurkaulu un konkrētu rīcību ir jāpauž sava attieksme par savas valsts suverenitāti. Tāpēc šodienas dienas kārtībā vairs nav un nevar būt opozīcijas un pozīcijas partiju ķīviņi, mums ir jāatliek malā nesvarīgais un jābūt vienotiem par vienīgo svarīgāko jautājumu - Latvijas valsts drošību. Atliekam lietas, kas mūs šķeļ un vienojamies par to, kas skar katru valsts iedzīvotāju. Lai neviens centimetrs mūsu valsts zemes nekad netiktu aizskarts, lai neviens agresors nekad, neuzdrošinātos pārkāpt kaut milimetru mūsu valsts robežas!".

Parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai...
21. FEBRUĀRIS - STARPTAUTISKĀ DZIMTĀS VALODAS DIEN...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter