ZZS frakcija neatbalsta uzsākto skolu tīkla reformu

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti neatbalsta šobrīd valdības uzsākto skolu tīkla reformu, aicinot diskusijās ar pašvaldībām un, uzklausot iedzīvotāju intereses, rast labākos risinājumus, kā ikkatram Latvijas bērnam nodrošināt kvalitatīvu un pieejamu izglītību.

ZZS deputāti uzskata, ka valdībai un atbildīgajai ministrijai ir rūpīgi jāieklausās pašvaldību viedokļos, izvērtējot situāciju katrā novadā un pilsētā. Patlaban skolu tīkla reformas pamatā ir kvantitatīvi kritēriji par vēlamo skolēnu skaitu izglītības iestādē, bet maz domāts par izglītības kvalitāti un to, vai konkrētā izglītības iestāde to nodrošina.

ZZS aicina īpašu uzmanību pievērst pierobežas reģioniem, kur izglītības pieejamība ir skatāma valsts drošības kontekstā. Piemēram, šobrīd izvirzītajiem kritērijiem par skolēnu skaitu Ludzas novadā neatbilst Kārsavas un Zilupes vidusskolas, kas būtu saglabājamas, lai pierobežā bērniem nodrošinātu pieejamību izglītībai.

ZZS ir svarīgi mobilitātes jautājumi jeb tas, kā skolēniem ērti nokļūt izglītības iestādēs, netērējot tam nesamērīgi ilgu laiku. Sadarbībā ar pašvaldībām jādiskutē, vai autoceļu tīkls un tā faktiskais stāvoklis un sabiedriskā transporta infrastruktūra nodrošina šādas iespējas.

Valdībai skolu tīkla reforma ir jāuztver kā svarīgs kopdarbs, sadarbojoties Izglītības un zinātnes, Satiksmes, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijām, vienlaikus uzturot aktīvu dialogu ar pašvaldībām, kuras vislabāk pārzina savas teritorijas iedzīvotāju vajadzības, norāda ZZS. Pagaidām šāds kopdarbs nav vērojams, un pašvaldības signalizē, ka to viedokļi un priekšlikumi diskusijās par skolu tīkla reformu netiek ņemti vērā.

ZZS sagaida dziļākās un iesaistošākas diskusijas un skaidrāku redzējumu par visām ministriju atbildības jomām, kas šobrīd rada daudz neatbildētu jautājumu Saeimas deputātiem, pašvaldībām un pats galvenais – iedzīvotājiem, bērniem un vecākiem.

ZZS Saeimas frakcija, akcentējot pieejamas un kvalitatīvas izglītības nozīmi valsts attīstībā, aicina valdību nesasteigt skolu tīkla reformu. Tai ir jābūt pārdomātai un balstītai uz iedzīvotāju vajadzībām, vienlaikus saglabājot Latvijas reģionus.

Papildus informācijai:

Dace Kārkliņa

Zaļo un zemnieku savienības preses sekretāre

Tālr. 29533172

www.zzs.lv

Attēls:  

ZZS valde ar “Latvijas Pastu” vienojas gatavot plā...
LZS valde: Esam kopā ar Latvijas lauksaimniekiem, ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter