ZZS frakcijā dažādi viedokļi par eiro ieviešanuZaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijā vēl tiks domāts par eiro ieviešanas jautājumu ar to sastāvu, jo frakcijā domas ir dažādas, intervijā laikrakstam "Diena" atzīst ZZS līderis Augusts Brigmanis.

"Es pats esmu pragmatiķis un zināmā mērā eiroskeptiķis. Bet ir dzīves realitātes, kuras vairāk vai mazāk nostāda tevi fakta priekšā. Uzskatu, ka mums kā politiskam spēkam ir jānorāda sabiedrībai par iespējamiem riskiem par eiro ieviešanu 2014.gadā, ieejot eirozonā, kura šobrīd ir ļoti neskaidra," skaidro Brigmanis.

ZZS politiķis norāda, ka Eiropas Savienības (ES) valstis pašas sev nevar šobrīd pieņemt budžetu un visdrīzāk pieņems sev tādu budžetu, kur Latvijai šie svarīgie jautājumi par tiešmaksājumiem un kohēzijas fondu nebūs ar tiem rezultātiem, kurus sagaidām.

"Līdz ar to esmu tādas pozīcijas piekritējs, ka ir iespējas opcijām, izvēlēties labāko no iespējām. Ja vien vairums partiju nobalsos par likumu, es nebalsošu. Esmu premjeram atteicis tikšanos, lai nerastos jebkādas spekulācijas par to, ka šeit notiek kaut kāds tirgus. Mēs neko neprasām un nevēlamies nekādas sarunas - ne kuluāros, ne atklāti," apgalvo Brigmanis.

Par to, vai ZZS strādās pie referenduma rosināšanas par eiro ieviešanu, esot jautājums, uz kuru politiskajam spēkam būšot jāatbild tuvākajās dienās.

"Šeit nevaram tā voluntāri pateikt, ka, lūk, šeit organizēsim referendumu. Lai šo lietu darītu, es balstu savu darbu uz precīzu cilvēka izjūtu saprašanu. Man ir ārkārtīgi svarīgi zināt, ko par to domā sabiedrība kopumā un mūsu ZZS elektorāts," pauda Brigmanis.

ZZS esot pasūtījusi oficiālu aptauju, kur ir precīzi jautājumi, ko par šīm lietām domā sabiedrība un elektorāts. "Tas būtu viens segments, kas dod iespēju izšķirties. Aptauja beigsies janvārī. Ja joprojām sabiedrības noskaņojums ir neitrāls, es personīgi skatos uz šo jautājumu, ka faktiski referenduma organizēšanas iniciatīvai ir jānāk no sabiedrības organizācijas pusēm. No politiskām partijām, ja organizē referendumu, tas tiks uztverts kā spalvu spodrināšana, priekšvēlēšanu kampaņa. Galīgo atbildi nevaru dot, jo frakcijā ir dažādi viedokļi," norāda ZZS politiķis.


2012. gadā Talsu novada deputāti pieņēmuši turpat ...
ZZS: premjers nepilda vienošanās nosacījumus, atce...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter