ZZS deputāti rosina no likuma grozījumiem izslēgt pantus par obligātu vakcināciju

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti iesnieguši priekšlikumus grozījumiem Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā pirms to izskatīšanas otrajā lasījumā, aicinot izslēgt pantus, kas nosaka obligātu prasību vakcinēties un iespēju nevakcinētos darbiniekus atbrīvot no darba pienākumu pildīšanas.

ZZS deputāti ir pārliecināti, ka vakcinācijai jābūt brīvprātīgai ikviena izvēlei, kas balstīta uz medicīniskiem apsvērumiem, nevis bailēs zaudēt darbu un palikt bez ienākumiem.

Valdības līdzšinējā nekonsekventā rīcība un nepārdomātie lēmumi saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu, kā arī neskaidrā komunikācija ir novedušas pie tā, ka Latvijas sabiedrība tiek arvien vairāk šķelta un pieaug neapmierinātība, uzskata ZZS.

Šādā situācijā ZZS deputāti uzskata, ka politiķiem ir jābūt atbildīgiem un šauru interešu un īstermiņa mērķu vārdā nevajadzētu turpināt vairot spriedzi iedzīvotāju vidū. Tā vietā nepieciešams pamatoti skaidrot vakcinācijas ieguvumus cīņā ar vīrusa izplatību un mudināt cilvēkus brīvprātīgi izvēlēties vakcinēties.

„Jau šobrīd ir redzams, ka līdz šim īstenotā iebiedēšanas un draudu politika ir cietusi neveiksmi. Valdībai ir jābūt drosmīgai atzīt savas kļūdas un mainīt komunikācijas veidu, lai sabiedrība noticētu un mēs kopīgiem spēkiem varētu apturēt Covid-19 vīrusa izplatību, atgriežoties pie normālas ikdienas dzīves," uzsver ZZS līdzpriekšsēdētājs un Saeimas deputāts Edgars Tavars.

Valdības sagatavotais ir Saeimā pirmajā lasījumā atbalstītais grozījumu projekts Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā paredz jaunu pieeju infekcijas izplatības mazināšanai, nosakot pienākumu nodrošināt epidemioloģiski drošu darba vidi, kā arī, darba vietās nodrošinot to, ka noteiktos gadījumos pildīt darba pienākumus var tikai tādi darbinieki, kas ir vakcinējušies vai pārslimojuši Covid-19 infekciju, kā arī klātienē ļaujot pakalpojumus sniegt un saņemt personām, kam ir sadarbspējīgs sertifikāts, kas apliecina vakcinācijas vai pārslimošanas faktu.

Deputāti kritizē, ka Vakcinācijas biroja vadītājam...
Kārļa Ulmaņa svētku atceres pasākums - Kārlim Ulma...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter