ZZS atbalsta pensionārus un ceturto reizi gatavos likumprojektu par pensiju indeksācijām iesniegšanai SaeimāŠodien, 8.aprīlī, Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) valde, atbalstot Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) uzsākto parakstu vākšanas kampaņu pensiju indeksācijas atsākšanai jau no šī gada oktobra un par periodu, kopš indeksācija tika „iesaldēta” 2009.gadā, nolēma ceturto reizi gatavot likumprojektu iesniegšanai Saeimā.

ZZS atgādina, ka šī gada 27.februārī ZZS frakcijas deputāti tikās ar Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētāju Andri Siliņu, lai pārrunātu līdzšinējo sadarbību un uzklausītu jaunās LPF vadības prioritātes. Tikšanās laikā ZZS pauda atbalstu arī turpmāk iestāties par saprātīgām un nepieciešamām likumdošanas iniciatīvām, piemēram, pensiju indeksācijas atsākšanu jau šajā rudenī, priekšlaicīgo pensiju aprēķināšanu atkarībā no darba stāža un citas.

Jau pagājušā gada 24.septembrī ZZS paziņoja, ka pensiju indeksācijai atbilstoši likumdošanai jānotiek katru gadu, un ZZS jau tad rosināja indeksāciju atsākt, sākot ar 2013.gadu. ZZS aicināja valdību 2013.gada budžetā paredzēt līdzekļus pensiju indeksācijai un koalīcijas pārstāvjus būt atbildīgiem pret mazaizsargātāko sabiedrības daļu, un paralēli gandarījumam par straujiem ekonomikas attīstības tempiem nepasliktināt dzīves līmeni apmēram pusmiljonam Latvijas iedzīvotāju.

ZZS vērš uzmanību, ka ZZS frakcijas deputāti trīs reizes gatavoja un iesniedza izskatīšanai Saeimā likumprojektus „Grozījumi likumā „Par valsts pensijām””, taču koalīcijas partijas tos nav atbalstījušas.

Šobrīd valsts pensiju indeksācija līdz 2014.gada 1.janvārim ir iesaldēta. 2014.gadā plānots atsākt visu pensiju indeksāciju vienu reizi gadā – 1.oktobrī, ņemot vērā tikai patēriņa cenu (inflācijas) indeksu.


Informāciju sagatavoja:
Ilona Jurševska , ZZS frakcijas deputāte
26110065


Latvijas Zemnieku savienība paziņojusi, ka Rīgā ko...
Augulis: Pēc pašvaldību vēlēšanām uzreiz būs jāsāk...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter