ZZS atbalsta papildu līdzekļu piešķiršanu drošības dienestiem cīņai pret terorismuZaļo un zemnieku savienība (ZZS) atbalsta papildu līdzekļu piešķiršanu drošības dienestu kapacitātes stiprināšanai cīņai pret terorismu, sacīja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Vispirms gan ir precīzi jāsaprot, kam līdzekļi ir nepieciešami - jaunām tehniskām iekārtām, jauniem darbiniekiem vai algu paaugstināšanai. Valsts drošības iestādēm ir jānāk ar piedāvājumu par papildu līdzekļu izlietojuma plāniem un ZZS būs gatava tos atbalstīt, norādīja politiķis.

Brigmanis atbalsta papildu līdzekļu piešķiršanu ne tikai 2017.gada budžetā, bet, ja būs iespējams, arī šogad. Viņš gan neprecizēja, kā tehniski to būtu iespējams izdarīt - veicot budžeta grozījumus vai citādākā veidā.

Taujāts par gatavību atbalstīt kādus indivīda brīvību ierobežojumus par labu drošības situācijas uzlabošanai, Brigmanis, no vienas puses, vērsa uzmanību kādu ažiotāžu un bažas par vēršanos pret masu informācijas līdzekļiem raisīja pašlaik Saeimā skatāmie grozījumi Krimināllikumā. Viņš gan arī vērsa uzmanību uz publiskajā telpā izskanējušajiem pozitīvajiem viedokļiem par grozījumu nepieciešamību, lai nepieļautu hibrīdkara apdraudējumus.

No otras puses, politiķis pauda, ka būtu loģiski apspiest, kādi pasākumi veicami, lai pastiprinātu drošību tādās sabiedriskās vietās Rīgas dzelzceļa stacija un Rīgas lidosta, kur ikviens var ļoti brīvi ienākt. Tāpat runa ir par drošību publiskos pasākumos, piemēram, 11.novembra krastmalā, kā arī tādās cilvēku iecienītās vietās kā kinoteātros, muzejos un citur. Lai vienotos, kādus soļus jāsper drošības uzlabošanas jomā, jāuzklausa atbildīgo iestāžu ieteikumi, norādīja ZZS frakcijas vadītājs.

Jau vēstīts, ka sprādzienos, kas otrdien notika Briseles lidostā un Beļģijas galvaspilsētas metro sistēmā, nogalināti vismaz 34 cilvēki, bet vairāk nekā 200 guvuši ievainojumus.

Beļģijā pēc sprādzieniem Briselē izsludinātas trīs sēru dienas.


Augulis: situācija uz ceļiem Latvijā kopš 2011.gad...
LZS jaunatnes nodaļas biedri tiekas ar LZS Inčukal...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter