ZZS atbalsta Citadeles pārdošanas atlikšanu un iesniedz grozījumus privatizācijas likumāZaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti atbalsta un ir parakstījuši Saeimas Prezidijam iesniegtos grozījumus Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likumā, kuru mērķis ir atlikt AS “Citadele banka” pārdošanu un pieņemt atsevišķu likumu bankas atsavināšanai.
 
ZZS uzskata, ka valstij ar savu mantu ir jārīkojas kā gādīgam saimniekam, un ir jānovērš jebkura iespēja, lai iedzīvotāju samaksātie nodokļi un valsts manta tiktu izšķērdēti. Tāpat ZZS norāda, ka atsevišķs likums ir nepieciešams, lai atklāti, skaidri un nepārprotami reglamentētu procedūru un termiņus AS „Citadele banka” pārdošanai, kā arī noteiktu, ka, pirmkārt, tiktu segtas visas valsts un pašvaldību iestāžu un to kapitālsabiedrību saistības.
 
AS „Citadele banka” izveidošanā (AS „Parex banka” glābšanā) ir ieguldīts ievērojams valsts finanšu līdzekļu apjoms, kas pēc būtības uzskatāms par valsts atbalstu valstij sistēmiskas nozīmes bankas glābšanā. Gadījumā, ja AS „Citadele banka” akcijas tiktu pārdotas par cenu, kas būtu mazāka nekā sniegtais valsts atbalsta apmērs, tā būtu valsts līdzekļi izšķērdēšana.  
 
Likumprojektu par AS “Citadele banka” pārdošanas apturēšanu kopīgi ar “Saskaņas centra” frakcijas deputātiem Andreju Elksniņu un Jāni Urbanoviču ir parakstījuši Zaļo un zemnieku savienības frakcijas deputāti Augusts Brigmanis, Uldis Augulis, Raimonds Vējonis un Jānis Dūklavs.


I.Jurševska, ZZS


Dibināt politisko partiju ir pārāk vienkārši
ZZS aicina uz tikšanos premjeru, lai apspriestu Va...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter