ZZS ar nacionālo apvienību var būt labi partneri, bet vēlēšanās startēs ar savu sarakstu Lai gan Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) var būt "labi partneri un kolēģi" nacionālajai apvienībai "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK), tomēr vēlēšanās paredzēts startēt ar savu sarakstu, žurnālistiem norādīja ZZS frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Komentējot nacionālā apvienība aicinājumu "lielākajām latviešu partijām" sākt konsultācijas par vienota vēlēšanu saraksta izveidi gaidāmajās Saeimas vēlēšanās, Brigmanis uzsvēra, ka patlaban ZZS ir samērā labi reitingi, tāpat šī politiskā spēka pārstāvji ir daudzu pašvaldību vadībā, tas "uzliek lielu pienākumu".

Tāpēc pareizākais solis būtu, ka divas ZZS veidojošās partijas, kurām piesaistīti reģionālo partiju pārstāvji, startētu ar savu sarakstu. "Protams, mēs varam būt ar nacionālo apvienību labi partneri, kolēģi, bet mūsu prioritāte ir startēt ar savu sarakstu," akcentēja Brigmanis.

Pēc viņa domām, šāds nacionālās apvienības ierosinājums varētu būt saistīts ar "milzīgo neuzticības sindromu" valdībā, līdz ar to šajā situācijā bija jānāk ar kādu vienojošo ideju. Tāpat politiķis pieļauj, ka, iespējams, nacionālā apvienība viena pati nejūtas tik spēcīga.

Vienlaikus Brigmanis norāda, ka ZZS iepriekš "grūtā brīdī" ir atbalstījuši valdību. Un "valstiski svarīgos jautājumos", piemēram, nākamā gada budžeta kontekstā, ZZS nebūs destruktīva, bet izvērtēs visus argumentus un pieņems adekvātu lēmumu, kas nebūs ar mērķi kādam ieriebt, uzsvēra politiķis.

"Bet mēs neesam nākuši stutēt vienu vai otru politisko spēku, kas patlaban ir koalīcijā," piebilda ZZS frakcijas vadītājs.

Kā ziņots, nacionālā apvienība aicina "lielākās latviešu partijas" - "Vienotību", ZZS un Reformu partiju - sākt konsultācijas par vienota vēlēšanu saraksta izveidi gaidāmajās Saeimas vēlēšanās, paziņojumā presei norāda apvienība.

Šī vienošanās varētu tikt īstenota vai nu vienota priekšvēlēšanu saraksta veidā, vai arī kā līgums par kopīgu darbību valdības veidošanā pēc vēlēšanām ar kopīgu programmu un premjera kandidātu. Sadarbības mērķis būtu konstitucionālā vairākuma iegūšana 12.Saeimā, vairojot politisko stabilitāti un mazinot pretvalstisku spēku izredzes politikā, norāda apvienība.


ZZS neatbalsta Pavļuta virzītos „ostu menedžeru” p...
ZZS Saeimas frakcijas vadītāja Augusta Brigmaņa rī...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter