ZZS: amats jāsaglabā iekšlietu un ārlietu ministriem; sevi redz kā labākos zemkopības un vides speciālistus (Diena.lv)http://www.diena.lv/latvija/politika/zzs-amats-jasaglaba-iekslietu-un-arlietu-ministriem-sevi-redz-ka-labakos-zemkopibas-un-vides-special-14039317


Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) uzskata par ačgārnu premjera amata kandidātes Laimdotas Straujumas (Vienotība) trešdien piedāvāto ministru partejisko sadalījumu un uzsver, ka atbildība par ministrijām jāpiešķir pēc profesionalitātes kritērija nevis matemātiski proporcionāli visām topošo koalīciju veidojošām partijām.


ZZS partiju apvienības vadītājs Uldis Augulis un Latvijas Zaļās partijas līdzpriekšsēdētājs Raimonds Vējonis eturtdien žurnālistiem pauda neizpratni, kāpēc būtu jāmaina labi strādājošie iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (abi Reformu partija) un viņu amati jāpiedāvā ZZS tikai tāpēc, lai būtu ievērots proporcionāls ministriju skaits visām partijām. ZZS savukārt esot profesionāļi un gatavība uzņemties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM), Zemkopības ministrijas (ZM) un Labklājības ministrijas (LM) vadību. Tāpat neesot skaidrs, kāpēc Reformu partijai piedāvāts veselības ministra portfelis, zinot, ka šai partijai pat nav kandidāta uz šo amatu.

"Mūsu uzskats, ar ko mēs iesim pie partneriem, ka tas matemātiskais princips ir jāpārdomā [..] un vajag atlikt lēmumu pieņemšanu attiecībā uz krēsliem un amatiem, bet pirmām kārtām strādāt pie veicamajiem darbiem, kas izdarāmi 9 - 10 mēnešiem un sagatavot nākamā gada budžetu jaunajai valdībai," teica Augulis.

Augulis atturējās izteikties, kuri ministri pašreizējā valdībā strādājuši neprofesionāli, jo viņi "ir jāizvērtē, bet tas nav šodienas uzdevums".

Arī Vējonis izteicās, ka nav pieņemams matemātisks aprēķins ministru portfeļu sadalē un, sagatavojot valdības deklarāciju, nemaz vēl nav nepieciešams zināt konkrētus ministru amatu kandidātus.

"Partijām ir savas programmas, ko tās grib īstenot, esot koalīcijā, un meklē ceļus, kā to izpildīt un tikai tad piemeklē ministrus no partijām," klāstīja Vējonis. Viņam nepatīkot "ultimatīvais uzstādījums", ka Straujuma jau piedāvājusi ministriju sadalījumu pa partijām, kas esot nepareizs princips, tāpēc kā atbildes gājienu Latvijas Zaļā partija trešdien, ka nebalsos par valdības apstiprināšanu, ja VARAM ministra amats nebūs Vējonim.

Vējonis, kura vārds trešdien minēts līdz ar iespējamību Ārlietu ministriju uzticēt ZZS, izteicās, ka šis piedāvājums ir "pilnīgi neloģisks un stulbs, jo, ja Rinkēvičs labi strādā un to atzīst visi, tad kāpēc to piedāvāt ZZS?" viņš vaicāja.

Jau vēstīts, ka saskaņā ar premjera amata kandidātes Laimdotas Straujumas trešdien izteikto piedāvājumu Vienotība varētu uzņemties atbildību par Finanšu ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), Aizsardzības ministriju, kā arī kopā ar neatkarīgajiem Saeimas deputātiem - arī par Satiksmes ministriju.

Nacionālo apvienībai Straujuma piedāvājusi izvirzīt pārstāvjus Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Kultūras ministrijas un Tieslietu ministrijas vadīšanai.

Reformu partijai piedāvāts ieņemt ekonomikas ministra, veselības ministra un iekšlietu ministra amatus, bet Zaļo un zemnieku savienībai - Zemkopības ministriju, Labklājības ministriju un Ārlietu ministriju.

Straujuma arī pastāstīja par plānu uz diviem gadiem izveidot arī Eiropas lietu ministra amatu saistībā ar Latvijas prezidentūru Eiropas Savienībā (ES) 2015.gada pirmajā pusē.

Tāpat jau trešdien izskanējis, ka ar ministrijām varētu "samainīties" RP un Vienotība - IZM turpinātu pārraudzīt RP, bet VM - Vienotība.

Latvijas Zaļā partija trešdien vakarā izplatīja paziņojumu, ka, respektējot Latvijas Zemnieku savienības vēlmi uzņemties rūpes par lauku vidi, Latvijas Zaļās partijas valde ir pieņēmusi lēmumu, ka tās deputāti var atbalstīt tikai tādas valdības izveidi, kurā Zaļo un Zemnieku savienība pārrauga vides un zemkopības jomas. LZP par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru izvirzīja LZP līdzpriekšsēdētāju Vējoni.

Partiju konsultācijas ar Straujumu par ministru amatu sadalījumu turpināsies ceturtdien.


ZZS izvirza apstiprināšanai ministru amatu kandidā...
Armands Krauze: Zemes iztirgošanas sāpīgais jautāj...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter