ZZS aicina uz sarunu ministri M.Golubevu par atbildību saistībā ar nekontrolēto situāciju pie Uzvaras pieminekļa

Ievērojot otrdien radušos situāciju pie Uzvaras pieminekļa, Pārdaugavā, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija aicina iekšlietu ministri Mariju Golubevu uz tikšanos, lai skaidrotu atbildīgos un iemeslus likumā noteikto prasību neievērošanai.

ZZS uzskata, ka izpildvaras un pašvaldības nekoordinētās rīcības rezultātā tika pieļauta vairāku simtu cilvēku pulcēšanās un Padomju armijas, arī, Krievijas, slavināšana Pārdaugavā.

"Saeima izdarīja visu, lai izslēgtu provokāciju riskus 9.maijā," uzsver ZZS Saeimas frakcijas deputāts Viktors Valainis, norādot uz to, ka nepieciešams izvērtēt atbildīgos, arī politisko atbildību par to, ka likumos noteikto prasību ievērošana netika nodrošināta.

ZZS deputāti akcentē, ka šogad 9.maijs bija noteikts par Ukrainā cietušo un bojā gājušo piemiņas dienu. Vienlaikus Saeima ir atbalstījusi priekšlikumus par aizliegumu izmantot Krievijas režīmu slavinošu simboliku, kā arī noteikusi ierobežojumus piekļuvei pie Padomju okupāciju simbolizējušiem pieminekļiem un citiem objektiem.

ZZS Saeimas frakcija uzskata, ka izpildvarai, arī tiesībsargājošajām institūcijām, un Rīgas pašvaldībai bija visas iespējas, līdzīgi kā citās Latvijas pilsētās un novados, novērst ar 9.maiju saistītus provokāciju riskus. "Diemžēl jāsecina, ka koordinēta rīcības plāna nav bijis, un tagad iesaistītās puses atbildību pārveļ no vienas pie otras," atzīmē V.Valainis.

Pēc sarunas ar iekšlietu ministri ZZS Saeimas frakcija lems par tālāko rīcību.

Armands Krauze: "Zemnieki" ar "zaļajiem" startēs a...
ZZS: PVN likmes nekavējoša samazināšana ļaus novēr...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter