ZZS aicina uz aktīvu rīcību lauksaimnieku interesēs, sagaidot Latvijas prezidentūru 2015.gadāZaļo un zemnieku savienība (ZZS) aicina Latvijas prezidentūras sagatavošanā iesaistītās personas uzsākt neatlaidīgu un mērķtiecīgu darbu pie tā, lai 2015. gada pirmajā pusē Eiropas Savienībā (ES) tiktu uzsākta Kopējās lauksaimniecības politikas reforma, kuras pamatos tiktu ieliktas mūsu valsts prioritārās nostādnes.

ZZS deputāti ir sagatavojuši un nosūtījuši vēstuli Valsts prezidentam Andrim Bērziņam, Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai, premjeram Valdim Dombrovskim, zemkopības ministrei Laimdotai Straujumai un Latvijas sekretariāta ES Padomē direktorei Ingai Skujiņai ar aicinājumu jau savlaicīgi sākt gatavoties Latvijas prezidentūrai ES, kas plānota 2015.gada pirmajā pusē, domājot par Latvijas valsts nacionālajām prioritātēm.

ZZS norāda, ka tieši prezidentūras laikā mēs varam izstrādāt tādu piedāvājumu Eiropai, kurā mūsu zemnieki netiktu diskriminēti, bet būtu vienlīdzīgi gan kopējās ES Lauku attīstības programmas dalībnieki, gan tiešmaksājumu saņēmēji.

ZZS pauž pārliecību, ka jau šobrīd svarīgi ir apzināties, ka veiksmīgu prezidentūras īstenošanu ietekmē ne tikai finansiālie un profesionāļu piesaistīšanas jautājumi, bet arī pietiekami ambicioza prezidentūras programmas izstrāde, prioritāšu izvirzīšana un to saskaņošana ar partnervalstīm, tādejādi nodrošinot to ilgtspēju. Tādēļ valsts augstākajām amatpersonām jāsāk strādāt jau šodien, lai diskusija ar partnervalstīm par ES Kopējās lauksaimniecības politikas reformu un citiem lauksaimniekiem aktuāliem jautājumiem tiek uzsākta jau tuvākajā laikā un atrisināta vismaz Latvijas prezidentūras laikā.


Informāciju sagatavoja:
deputāte I.Jurševska,
ZZS frakcijas vārdā


Brigmanis: Jūtos kā Valda Dombrovska valdības gara...
ZZS ar sīkām atriebībām nenodarbosies (Latvijas Av...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter