ZZS aicina steidzami intensificēt darbu pie kūdras izmantošanas tautsaimniecībā

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija aicina parlamentu lemt par uzdevumu Ministru kabinetam steidzami intensificēt darbu, lai veicinātu kūdras, kā Latvijas vietējā lēni atjaunojama energoresursa, izmantošanu un mazinātu šķēršļus dārzkopības kūdras ieguvei un izmantošanai tautsaimniecībā.

ZZS deputāts Viktors Valainis uzsver, ka, ņemot vērā esošo ģeopolitisko situāciju, kūdras, kā kurināmā, izmantošana apkurei ļautu mazināt Latvijas atkarību no fosilo energoresursu importa no Krievijas, samazinātu energoresursu izmaksas, palielinātu kokmateriālu eksporta iespējas, kā arī radītu pamatu jaunām darbavietām.

Vienlaikus svarīgi ir sekmēt kūdras izmantošanu dārzkopībā, ievērojot apdraudējumu pārtikas nodrošinājumā.

"Kūdra ir viena no vērtīgajām Latvijas dabas bagātībām. Turklāt šie vietējos purvos atrodamie resursi ir uzskatāmi par atjaunojamiem. Šobrīd 95% kūdras tiek eksportēts uz ārzemēm, galvenokārt dažādu dārzkopībai noderīgu substrātu veidā. Tomēr šī tendence ir jāmaina un jāaktivizē kūdras izmantošana Latvijā gan kā kurināmais materiāls, gan pārtikas audzēšanai," uzsver V.Valainis.

ZZS aicina Saeimu uzdot Ministru kabinetam steidzami izvērtēt normatīvo regulējumu un izstrādāt nepieciešamos grozījumus normatīvajos aktos, kas veicinātu kūdras, kā vietējā lēni atjaunojamā energoresursa, izmantošanu Latvijā un mazinātu šķēršļus dārzkopības kūdras ieguvei un izmantošanai tautsaimniecībā.

Līdztekus Saeimas lēmumprojektam ZZS deputāti sagatavojuši grozījumus Dabas resursu nodokļa likumā, kas paredz atcelt nodokļa maksājumu par oglekļa dioksīda (CO2) emisiju, kas rodas, izmantojot kūdru kā kurināmo. Savukārt Enerģētikas likumā ZZS aicina noteikt kūdru par lēni atjaunojamu energoresursu.

Latgales kongress “Latgaliskuma kods Eiropā: no va...
Konferencē vērtēja, ka novadu reforma bija kļūda (...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter