ZZS aicina premjeru skaidrot nepieredzējuša uzņēmuma uzvaru trīs miljonu Covid-19 antigēnu testu piegādē

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti vērsušies pie Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa, paužot bažas par Covid-19 antigēnu noteikšanas pašpārbaudes testu iegādes iepirkumu, kura rezultātā noslēgts līgums 3 miljonu eiro apmērā ar nesen dibinātu uzņēmumu "Ekspress laboratorija".

Saskaņā ar Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma 25. panta pirmo daļu Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centrs veic individuālo aizsardzības līdzekļu, medicīnisko ierīču, kā arī minēto preču laboratorisko testēšanas pakalpojumu centralizētu iegādi. 24.novembrī Aizsardzības ministrija paziņoja, ka centrs pirmo līgumu par Covid-19 vīrusa antigēnu noteikšanas pašpārbaudes testu iegādi noslēdzis ar uzņēmumu "Ekspress laboratorija".

Ievērojot to, ka minētais uzņēmums ir bez nozīmīgas pieredzes medicīnas preču tirdzniecībā, ZZS Saeimas deputātiem ir bažas, vai apjomīgais līgums tiks atbilstoši izpildīts un vai tā noslēgšana ir bijusi valsts interesēs.

ZS deputāti aicina valdības vadītāju paust viedokli, vai uzņēmums, kas reģistrēts vien šā gada pavasarī un kura finanšu rādītāji vēl nav pieejami, ir atbilstošs un drošs medicīnas preču piegādātājs konkrētajā gadījumā.

Tāpat ZZS deputāti vērš uzmanību uz to, ka plānotais pirmās četru miljonu testu partijas piegādes laiks ir piecas darba dienas. Līdz ar to rodas jautājums, vai ir pietiekami izvērtēts, kā pretendents bez iepriekšējas pieredzes medicīnas preču tirdzniecībā varēs izpildīt tam izvirzītās prasības
ZZS: Levita piedāvātās "reformas", kas paredz vald...
'Dzirnakmens kaklā', 'flīģeļa budžets' un 'ceļš uz...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter