ZZS aicina nekavēties ar plāna izstrādi enerģētiskās krīzes risināšanai

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvji, tiekoties ar nozares speciālistiem, iepazinās ar esošo situāciju un iespējamo energoresursu krīzi šā gada rudenī, konstatējot, ka valdībai un līdz ar to Latvijai nav skaidra plāna, lai iedzīvotājiem un uzņēmējiem par adekvātu cenu nodrošinātu elektroenerģiju un kurināmos resursus.

"Valdības darbība ir haotiska, un uzņēmējiem nav izprotama. Nav skaidrības, kurš uzņemsies atbildību, ja rudenī būs nepieciešams pārtraukt siltuma padevi skolām, medicīnas iestādēm, sociālajām mājām, enerģijas padevi uzņēmumiem. Arī iedzīvotāji masveidā nespēs samaksāt rēķinus, ja nekavējoties netiks lemts par plašiem atbalsta pasākumiem," akcentē Latvijas Zemnieku savienības (LZS) Uzņēmēju padomes vadītāja Lienīte Caune.

Valdība tā vietā, lai apzinātu visus valstī iespējamos energoresursus – šķeldu, kūdru, biogāzi, mazo hidroelektrostaciju un Daugavas kaskādi - un novērstu jebkurus birokrātiskos un praktiskos šķēršļus to izmantošanai, nodarbojas ar paziņojumiem par nepieciešamību risināt šos jautājumus katrai pašvaldībai, individuāliem patērētājiem un uzņēmumiem.

"Ir būtiski apzināt, kuras pašvaldības, uzņēmumi, individuālie patērētāji var pārkārtot savas saimniecības un kuriem tehniski tas nav iespējams. Ir nepieciešams konkrēts plāns valstī par energoresursu nodrošinājumu šim gadam un ziemas periodam," saka L.Caune.

ZZS uzskata, ka šāds plāns ir jāizstrādā nekavējoties. LZS Uzņēmēju padomes un enerģētikas nozares speciālisti ir gatavi iesaistīties plānu un situācijas risinājumu sagatavošanā.

ZZS aicina valdības vadītāju uzņemties personīgi organizēt enerģētikas krīzes novēršanas komisiju, regulāri atskaitīties iedzīvotājiem un uzņēmējiem par paveikto, uzņemoties atbildību rezultātiem. 

​Plāno, kā izmitināt bēgļus ekonomiskāk
Raidījumā "Spried ar Delfi" ZZS līdzpriekšsēdētājs...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter