ZZS aicina degvielas cenu kāpumu bremzēt ar akcīzes nodokļa samazināšanu ( LA.LV)

Apstākļos, kad strauji pieaug naftas cenas pasaules tirgos, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti sadarbībā ar kolēģiem opozīcijā aicina samazināt akcīzes nodokli degvielai. Sagatavotie priekšlikumi ierobežos degvielas cenu kāpumu, amortizēs tā efektu uz iedzīvotāju pirktspēju un uzņēmumu izmaksām. 

Izskatīšanai Saeimā iesniegtie grozījumi likumā "Par akcīzes nodokli" paredz samazināt akcīzes nodokli par 0.15 eiro par vienu litru pie nosacījuma, ka naftas cenas biržā (Brent Crude) pārsniedz 100 ASV dolārus par barelu. Piedāvātā akcīzes nodokļa samazinājuma rezultātā tiek prognozēts, ka mazumtirdzniecības cena samazināsies par 0.18 eiro par vienu litru.

Grozījumus likumā "Par akcīzes nodokli" ar aicinājumu iekļaut Saeimas tuvāķās sēdes darba kārtībā parakstījuši Vjačeslavs Dombrovskis, Edgars Tavars, Uldis Augulis, Didzis Šmits, Viktors Valainis, Raimonds Bergmanis, Janīna Jalinska, Jānis Dūklavs, Armands Krauze un Evija Papule.

ZZS līdzpriekšsēdētājs, Saeimas deputāts E.Tavars akcentē, ka Krievijas agresija Ukrainā izraisījusi līdz šim nebijušu starptautisko sankciju vilni, kas radījis strauju naftas cenu lēcienu pasaules tirgos un līdz ar to arī mazumtirdzniecībā degvielas cenas sasniegušas nebijušu līmeni.

Raksta avots un viss raksts: https://ej.uz/6msf

Foto: Edijs Pālens/LETA


LTV1 raidījumā "RītaPanorāma" intervija ar Saeima...
​Sveiciens Starptautiskajā sieviešu dienā!

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter