ZM: lauksaimnieku iesaistīšanai klimata pārmaiņu pasākumos nepieciešams Eiropas Savienības finansējumsZemkopības ministrijas (ZM) parlamentārais sekretārs Armands Krauze vakar, 19. jūlijā Briselē, piedaloties Polijas lauksaimniecības ministra Mareka Savicka organizētā apspriedē par klimata pārmaiņām un enerģijas ražošanu no biomasas, uzsvēra, ka Latvijas lauksaimnieki ir gatavi iesaistīties siltumnīcu gāzu emisijas samazināšanas pasākumos, ja šim nolūkam tiks paredzēts Eiropas Savienības (ES) atbalsts.

ZM parlamentārais sekretārs Armands Krauze diskusijā norādīja: “Latvijas lauksaimnieki saprot, ka ir jāpalīdz novērst klimata izmaiņas, samazinot siltumnīcu gāzu emisijas, un ir gatavi iesaistīties šajos pasākumos. Taču tas nevar notikt bez Eiropas Savienības atbalsta, jo daudzu pasākumu ieviešana ir dārga un samazina lauksaimnieku konkurētspēju.”

Tāpat A. Krauze, skaidrojot Latvijas pieeju, teica: “Eiropas Savienības līmenī skaidri jānosaka kritēriji, lai atbalstītu ražojos lauksaimniekus, nevis lielas, ar lauksaimniecību nesaistītas firmas, kurām nav kūtsmēslu un līdz ar to arī pašu ražotas biomasas, kas nepieciešama bioenerģijas ražošanai. Novirzot atbalstu bioenerģijas ražošanai, mēs jau konkrēti risināsim vides problēmas, dodot reālu ieguldījumu klimata pārmaiņu novēršanā.” A.Krauze diskusijā norādīja, ka lielās enerģijas ražotājfirmas nereti plāno pārvadāt biomasu lielos attālumos – ne tikai starp ES dalībvalstīm, bet arī ārpus ES robežām. „Tas padara Eiropas Savienības dalībvalstis energoatkarīgas arī zaļās enerģijas jomā. Biomasas pārvadāšanā visbiežāk tiek izmantota fosilā degviela, tāpēc šādi saražotā enerģija beigās nemaz nav tik zaļa,” diskusijā teica ZM parlamentārais sekretārs.

Polijas prezidentūra mežsaimniecības jautājumu jomā plānojusi strādāt stabilas un ilgtspējīgas meža apsaimniekošanas virzienā, lai dotu nozīmīgu ieguldījumu zaļā ekonomikā un cīņā ar klimata pārmaiņām. Tāpat Prezidentūra īpašu uzmanību veltīs juridiski saistoša instrumenta izveidošanai par Eiropas Mežiem procesa FOREST EUROPE (Eiropas Mežs) īstenošanā.

Jau ziņots, ka ZM parlamentārais sekretārs Armands Krauze vakar, 19. jūlijā Briselē piedalījās ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksmē, kurā Eiropas Komisija (EK) prezentēja likumdošanas priekšlikumus par Kopējo zivsaimniecības politikas (KZP) reformu, Polijas prezidentūra iepazīstināja dalībvalstis ar savu darbības programmu, kā arī notika diskusija par lauksaimniecības produktu popularizēšanu.


Informāciju sagatavoja
Solveiga Lazovska,
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālrunis: 67027498
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Saeimas deputāte Dace Reinika viesojas Latvijas m...
Satiksmes ministrs iepazīsies ar autoceļu rekonstr...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter