Zemkopības ministrs zivju audzētavas „Tome” direktoram Ivaram Putviķim pasniedz Ministru kabineta Atzinības rakstuŠodien, 18. maijā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs pasniedza Latvijas Republikas Ministru kabineta Atzinības rakstu Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta „BIOR” zivju audzētavas „Tome” direktoram Ivaram Putviķim. Valdības augsto apbalvojumu zivsaimnieks saņēma par pašaizliedzību un panākumiem strādājot Latvijas valsts un tautas labā.

„Esmu gandarīts, ka valdība ir augstu novērtējusi jūsu veikumu Latvijas iekšējo ūdeņu zivju krājumu atjaunošanā. Zivju audzētavas „Tome” ieguldījums ir būtisks Latvijas zivju resursu atjaunošanā,” uzsvēra zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Savukārt Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūts „BIOR” direktors Rafaels Joffe norādīja: „Mēs patiesi lepojamies ar tik zinošu, profesionālu un erudītu zivkopi kā Ivars Putviķis. Zivju audzētavas darbinieku vidū viņš ir iemantojis pamatotu autoritāti, jo godprātīgi attiecas gan pret zivju audzētavas, gan tās filiāļu kopējām problēmām un uzdevumiem. Ar savu profesionālo attieksmi un mērķtiecīgo rīcību Ivars īsā laikā ir spējis motivēt un saliedēt zivju audzētavu darbiniekus kopējai zivju mazuļu ataudzēšanas programmas izpildei un realizācijai.”

Ivars Putviķis savas darba gaitas zivju audzētavā „Tome” sāka 1982. gadā kā zivkopis, bet 2004. gadā viņš kļūst par zivju audzētavas „Tome” vadītāju. Pēc Latvijas Zivju resursu aģentūras  reorganizācijas no 2010. gada janvāra Ivars Putviķis ir Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta „BIOR” zivju audzētavas „Tome” vadītājs. Zivju audzētavai „Tome” kā filiāles ir pievienotas zivju audzētavas Dolē, Kārļos, Braslā un Pelčos. Zivju audzētavā „Tome” arī uzcelts moderns recirkulācijas cehs, kas nodrošina zivju labturību. Tāpat uzsākta storu un sīgu mazuļu audzēšana, kas vieš cerības atjaunot sīgu populāciju Latvijā. Ivara Putviķa vadībā ir realizēti un pieteikti izskatīšanai vairāki projekti Eiropas finanšu resursu piesaistei, lai uzlabotu zivju audzētavu materiāli tehnisko bāzi, sekmētu mazāku ataudzējamo zivju mazuļu atbirumu un nodrošinātu efektīvāku darba organizāciju.

Zivju audzētava „Tome”, kas atrodas Ķeguma lauku teritorijā, ir viena no vecākajām zivju audzētavām Latvijā. Tā uzsākusi savu darbību 1929. gadā, bet 1983. gadā rekonstruēta un paplašināta. Pēc rekonstrukcijas z/a „Tome” ir lielākā lašu smoltu audzētava Latvijā un Baltijas jūras reģionā, kas pilda valsts zivju resursu atražošanas programmu, audzējot Daugavas populācijas Baltijas lašu un taimiņu mazuļus. Audzētava ik gadus Latvijas ūdeņos izlaiž ap 550 000 lašu un taimiņu smoltus, 150 000 lašu un taimiņu vienvasarniekus, 350 000 gabalus zandartu un sīgu mazuļus. Papildus tiek audzēti varavīksnes foreļu un storu, karpu mazuļi. Savukārt turpmākai mazuļu atražošanai tiek uzturēts un audzēts strauta foreļu, sīgu, storu (sterlete, sibīrijas store, besters) vaislas ganāmpulks.


Informāciju sagatavoja
Solveiga Lazovska,
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālrunis: 67027498
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Zemsavieši atbalsta Meža īpašnieku biedrības "Meža...
Labklājības ministre ar sociālajiem partneriem dis...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter