Zemkopības ministrs un Lietuvas lauksaimniecības ministrs: Baltijas valstīm jābūt vienotām cīņā par taisnīgiem platību maksājumiemŠodien, 7. septembrī zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar Lietuvas lauksaimniecības ministru Kazi Starkeviču, lai pārrunātu turpmāko kopējo taktiku  diskusijās Eiropas Savienībā (ES) par taisnīgiem platību maksājumiem Baltijas valstīm.

Sarunā abi ministri uzsvēra, ka arī turpmāk ne tikai Baltijas valstu zemkopības ministriem kopā ar lauksaimnieku nevalstiskajām organizācijām, bet arī Baltijas valstu valdību vadītājiem, valsts prezidentiem un citām augstām amatpersonām jāpauž vienota stingra prasība par taisnīgiem platību maksājumiem Baltijas valstu lauksaimniekiem pēc 2013. gada.

Kā ziņots, šā gada jūnijā Eiropas Komisija (EK) nāca klajā ar priekšlikumiem nākamajam ES septiņu gadu budžeta periodam no 2014. līdz 2020. gadam, kurā ES Kopējās lauksaimniecības politikas finansēšanai septiņu gadu posmā ir paredzēts izlietot gandrīz 387 miljardus eiro, kas ir aptuveni 36 procenti no kopējā ES budžeta. Tiešajos maksājumos EK piedāvā veikt minimālu finansējuma pārdali no tām ES dalībvalstīm, kuras tagad saņem virs vidējā ES tiešo maksājumu līmeņa (268 eiro par hektāru) uz tām dalībvalstīm, kuras saņem zem ES vidējā tiešo maksājumu līmeņa, Latvijai paredzot papildus jau esošajiem tiešajiem maksājumiem saņemtu klāt tikai apmēram 50 eiro. Latvijai šis priekšlikums nav pieņemams. Latvija uzskata, ka tādējādi tiek diskriminēti Latvijas zemnieki ES kopējā tirgū, tā veidojot nevienlīdzīgu konkurenci un pat apdraudot mūsu lauksaimniecības nozaru turpmāku pastāvēšanu. Latvija, Lietuva un Igaunija plāno vienoties par kopīgu sadarbību lauksaimniekiem pieņemama lēmuma panākšanai.


Zemkopības ministrs: nepieciešams pilnveidot lauks...
LM ar Austrāliju parakstīs sadarbības līgumu sociā...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter