Zemkopības ministrs tiksies ar Nīderlandes vēstnieku LatvijāTrešdien, 23. februārī zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tiksies ar Nīderlandes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Juriānu Krāku (Jurriaan Kraak), lai pārrunātu lauksaimniecības nozares aktualitātes, tostarp Kopējo lauksaimniecības politiku (KLP) pēc 2013. gada, kā arī apspriestu iespējas veicināt abu valstu sadarbību lauksaimniecības un mežsaimniecības jomā.

Latvijas sadarbība ar Nīderlandi meža nozares ārējā tirdzniecībā ir stabila jau kopš 1993. gada. 2010. gada 11 mēnešos salīdzinot ar visu 2009. gadu bija vērojams kokrūpniecības produktu eksporta pieaugums vērtības izteiksmē par 39%, līdz ar to  eksporta apjomi sasniedza 2007. gada (pirmskrīzes perioda) rādītājus.

Aizvadītā gada 11 mēnešos 41 % jeb 23,1 miljonu eiro no kopējās Latvijas kokrūpniecības produktu eksporta vērtības uz Nīderlandi veidoja skujkoku kokmateriāli, turklāt salīdzinot ar 2009. gadu šī produkta eksports uz Nīderlandi vērtības izteiksmē ir palielinājies par 42 %. Savukārt pārtikas nozarē 2010. gada pirmajos 11 mēnešos uz Nīderlandi tika eksportēti graudaugi 7,3 miljonu eiro vērtībā, kas ir 27% no kopējās lauksaimniecības produktu eksporta vērtības.

Tikšanās notiks Zemkopības ministrijā, Republikas laukumā 2 pulksten 11.30.


Informāciju sagatavoja
Viktorija Kalniņa
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67027622
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Zemkopības ministrs ar Nīderlandes vēstnieku pārru...
ZZS arī turpmāk stingri iestāsies pret pensiju un ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter