Zemkopības ministrs: lauku attīstības finansējumam jābūt līdzvērtīgam visām ES dalībvalstīmPirmdien, 21. februārī zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksmē Briselē uzsvēra, ka Kopējās lauksaimniecības politikas reformas pēc 2013. gada rezultātā nepieciešams ieviest līdzvērtīgu Lauku attīstības programmas finansējumu visām ES dalībvalstīm. Pie tam attiecinot taisnīgu atbalsta finansējuma sadali ne tikai tiešajos platības, bet arī lauku attīstības maksājumos.

„Lauku attīstības plāna finansējums īpaši ir nepieciešams ekonomiski atpalikušo reģionu attīstībai, lai šīs lauku teritorijas līdzsvarotos ar tām, kurām šobrīd ir labāka ekonomiskā situācija,” ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksmē uzsvēra Jānis Dūklavs. Zemkopības ministrs arī norādīja, ka ES joprojām pastāv ievērojamas atšķirības starp ES lauku teritoriju attīstības līmeņiem. Līdz ar to ir nepieciešams pilnveidot laukus kā kvalitatīvu dzīves un darba telpu tieši ES konverģences reģionos, tādejādi risinot jautājumu par mazāk attīstīto ES lauku teritoriju attīstību un atšķirību izlīdzināšanos.

Jau ziņots, ka Zemkopības ministrija Briselē aktīvi cīnās par to, lai pēc 2013. gada Kopējās lauksaimniecības politikas reformas it īpaši tiešie maksājumi visiem ES lauksaimniekiem tiktu sadalīti godīgi un taisnīgi, nevis kā tas ir šobrīd, kad tiešmaksājumi veco ES dalībvalstu lauksaimniekiem vairakkārt pārsniedz tiešmaksājumus, ko saņem vairāku jauno ES valstu lauksaimnieki.


Informāciju sagatavoja:
Kaspars Funts,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietnieks
Tālr.: 67878705, mob.tālr.: 29467772
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Zemkopības ministrs ar Nīderlandes vēstnieku pārru...
ZZS arī turpmāk stingri iestāsies pret pensiju un ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter