Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: Ukrainas uzņēmēji vēlas paplašināt sadarbību ar Latviju“Pēdējā gada laikā Ukrainā ir aktivizējusies interese par sadarbību Latviju graudkopības, piena pārstrādes, mežsaimniecības un koksnes pārstrādes nozarēs,” pēc tikšanās ar Ukrainas amatpersonām paziņoja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Kopā ar Čerņigovas apgabala gubernatoru Mikolu Zverevu zemkopības ministrs Jānis Dūklavs apmeklēja arī vairākus piena pārstrādes, graudkopības un mežsaimniecības uzņēmumus.

Ukrainas uzņēmējus interesē sadarbība ar Latvijas graudu elevatoriem un ostām, kas dotu iespēju Ukrainas lauksaimniekiem un uzņēmējiem eksportēt graudus un citas lauksaimniecības preces. “Zinot par Ukrainas auglīgajām zemēm un labajām graudaugu ražām, šāda sadarbība būtu ļoti izdevīga abām valstīm,” uzsver zemkopības ministrs Jānis Dūklavs. Ukrainas piena pārstrādātāji ir ļoti ieinteresēti savu uzņēmumu sertificēšanā atbilstoši ES prasībām, kas dotu viņiem iespēju savu saražoto produkciju realizēt ES tirgū.

Jau ziņots, ka 6. un 7. aprīlī zemkopības ministrs Jānis Dūklavs darba vizītē apmeklēja Kijevu (Ukrainu).


Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070; mob.: 26534104;
e-pasts: Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv.
 


Latvijā viesosies ES vides, jūrlietu un zivsaimnie...
Zemes iegādes programmā lauksaimniekiem piešķirti ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter