Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tiekas ar Ķīnas vēstnieku LatvijāCeturtdien, 15. maijā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar Ķīnas Tautas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Jangu Guocjangu (Yang Guoqiang). Vēstnieka vizītes laikā zemkopības ministrs informēja par aktualitātēm lauksaimniecības nozarē Latvijā, kā arī pārrunāja abu valstu turpmākās sadarbības iespējas, tostarp tirdzniecības jomā.

    Tikšanās laikā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ar Ķīnas vēstnieku Jangu Guocjangu sprieda par iespējām veicināt Latvijā ražotās lauksaimniecības produkcijas eksportu uz Ķīnu. Amatpersonas pārrunāja plānotā protokola parakstīšanu par karantīnas un veselības prasībām saldētas un atdzesētas liellopu gaļas un jēra gaļas eksportam uz Ķīnu. Tāpat tikšanās laikā zemkopības ministrs informēja vēstnieku par Latvijas piena pārstrādes uzņēmumu interesi eksportēt piena produktus, kā arī to, ka Latvijas zivju apstrādātāji ir ieinteresēti eksportēt zivju konservus uz Ķīnu. Zemkopības ministrs norādīja, ka Pārtikas un veterinārais dienests ir gatavs sadarboties ar Ķīnas kompetento iestādi, lai varētu tikt uzsākts šo produktu eksports no Latvijas uz Ķīnu.

2013. gadā uz Ķīnu no Latvijas tika eksportēti lauksaimniecības, pārtikas un zivsaimniecības produkti par kopējo vērtību 8,41 miljoni eiro. Galvenais produkts, ko Latvija pastāvīgi eksportē uz Ķīnu, ir mellenes, kā arī citas saldētas ogas. 2013. gadā šī produktu grupa veidoja 84 % jeb 7 miljonus eiro no visu lauksaimniecības, pārtikas un zivsaimniecības produktu eksporta vērtības. Savukārt Latvijas meža nozares produktu eksports uz Ķīnu strauji pieaug. Pagājušajā gadā salīdzinājumā ar 2012. gadu eksports ir trīskāršojies un sasniedz 28 miljonus eiro. Uz Ķīnu galvenokārt tiek eksportēti apaļie kokmateriāli, zāģmateriāli un mēbeles.


Informāciju sagatavoja
Viktorija Kalniņa
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālrunis: 67027622
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Ulda Auguļa apsveikums Starptautiskajā ģimenes die...
Labklājības ministrs Uldis Augulis klātienē sveic ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter