Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Madonā tiksies ar lauksaimniekiem un lauku uzņēmējiem Piektdien, 8.aprīlī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs dosies reģionālajā vizītē uz Madonas novadu. Darba vizītes laikā plānota tikšanās ar lauksaimniekiem un lauku uzņēmējiem.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs uzrunās lauksaimniekus Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Madonas nodaļas informatīvajā seminārā un atbildēs uz lauku uzņēmēju jautājumiem. Seminārs notiks Madonas Kultūras namā, Raiņa ielā 12, Madonā, Madonas novadā, sākums pulksten 10.00.

Seminārā Zemkopības ministrijas speciālisti informēs lauksaimniekus par Lauku attīstības programmas aktualitātēm 2016.gadā un tiešo maksājumu piešķiršanas kārtību lauksaimniekiem, īpaši par papuvju vadlīnijām.

Pēc semināra ministrs Jānis Dūklavs tiksies ar Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības (LPKS) „Barkavas arodi” un Barkavas arodvidusskolas vadību, kā arī viesosies piensaimniecībā „Sābri”.

Tikšanās ar LPKS „Barkavas arodi” valdes priekšsēdētāju Andri Ģērmani un izpilddirektoru Albertu Gailumu un Barkavas arodvidusskolas direktori Silviju Smelteri notiks "Dzirnavās" Barkavā, Barkavas pagastā, Madonas novadā pulksten 15.00. 

Savukārt vizīte zemnieku saimniecībā “Sābri”, Murmastienes pagasta "Strautiņu" mājās Varakļānu novadā, plānota pulksten 16.30. 

Piena lopkopības saimniecība “Sābri”, kurā saimnieko Daina un Jānis Pelši, dibināta 2005. gadā. Pašlaik ganāmpulkā ir 100 slaucamas govis un 80 ataudzējamās telītes. Saimniecība apsaimnieko 215 hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes, no kuriem 100 hektāru ir nomas zeme. Izslaukums no ganāmpulka ir 8500 tonnas gadā, un pienu “Sābri” realizē uzņēmumam “Preiļu siers”, kurš par piena kilogramu 2016.gada marta pirmajā pusē maksājis 21 centu. Saimniecība ir veikusi modernizāciju, izmantojot Lauku attīstības programmas atbalstu - iegādāta tehnika un uzbūvēta mēslu krātuve. 


Lauksaimniecības politikai - produktīvāku, ilgtspē...
Augulis: Sadarbība ar Ķīnu ir Latvijas transporta ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter