Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: Latvijas piena pārstrādes uzņēmumi ir gatavi savu produkciju eksportēt arī uz ĶīnuPirmdien, 16. jūnijā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar Ķīnas Tautas Republikas galvenās kvalitātes uzraudzības, pārbaudes un karantīnas pārvaldes ministru Ži Šupingu (Zhu Shuping), lai pārrunātu iespējas Latvijas piena produkcijas ražotājiem savu produkciju eksportēt uz Ķīnu.

„Ķīnas ministram apliecināju, ka Latvijas lauksaimnieki un pārtikas ražotāji ir gatavi nodrošināt dažādu piena produktu un gaļas eksportu uz Ķīnu. Latvijas Pārtikas un veterinārais dienests veic regulāru uzraudzību, lai gan vietējam tirgum, gan eksportam paredzētā piena un citu lauksaimniecības produkti atbilstu drošuma prasībām un galapatērētāji saņemtu kvalitatīvu produkciju,” sacīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Ķīnas galvenās kvalitātes uzraudzības, pārbaudes un karantīnas pārvaldes ministrs Ži Šupings uzsvēra, ka Ķīnai ir interese par Latvijas uzņēmumos ražoto gaļu un piena produktu importu. Ži Šupings sacīja, ka vizītes laikā pārliecinājies – Latvijas atbildīgās institūcijas nodrošina pārtikas preču ražošanas uzraudzību tā, lai pie pircēja nonāktu droša un kvalitatīva pārtika.

Tikšanās laikā abi ministri arī parakstīja protokolus starp Zemkopības ministriju un Ķīnas Galveno kvalitātes uzraudzības, inspekcijas un karantīnas administrāciju par karantīnas un veterinārajām prasībām saldētai un atdzesētai jēra un liellopu gaļai, kas no Latvijas tiks eksportēta uz Ķīnu.

Latvijas apmeklējuma laikā Ķīnas Kvalitātes uzraudzības, pārbaudes un karantīnas ministrijas delegācija apmeklēja AS „Rīga piena kombināts”, lai iepazītos ar šajā uzņēmumā ražoto piena produkcijas klāstu, kvalitāti un ražošanas jaudām, kā arī valsts zinātnisko institūtu „Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts „BIOR””, lai iepazītos ar pārtikas ražošanas uzraudzību un kontroli Latvijā.

ZM foto: zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Ķīnas Tautas Republikas galvenās kvalitātes uzraudzības, pārbaudes un karantīnas pārvaldes ministrs Ži Šupings paraksta Zemkopības ministrijas un Ķīnas Galvenās kvalitātes uzraudzības, inspekcijas un karantīnas administrācijas protokolus par karantīnas un veterinārajām prasībām saldētai un atdzesētai jēra un liellopu gaļai.


Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070, mob.: 26534104
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Labklājības ministrs sveic šogad jau trešo trīnīšu...
Troksnis sacelts liels. Saruna ar Eiroparlamenta d...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter