Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: ES nepieciešams nodrošināt papildus pasākumus piena kvotu sistēmas izbeigšanaiPirmdien, 17. februārī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs piedalīsies ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē Briselē, kur tiks apspriesti vairāki svarīgi jautājumi, kas saistīti ar lauksaimniecības attīstību.

ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē tiks apspriests jautājums par piena kvotu sistēmas atcelšanu ES, sākot ar 2015. gada 1. aprīli, kā to paredz iepriekš pieņemtais lēmums saistībā ar ES Kopējās lauksaimniecības politikas reformu. Latvija atbalsta piena kvotas sistēmas izbeigšanu 2015. gadā. Vienlaikus Latvija akcentēs, ka, lai nodrošinātu pakāpenisku piena nozares pielāgošanos jaunajiem apstākļiem, pēdējā piena kvotas gadā nepieciešams ieviest vairākus pielāgošanās pasākumus.

Paredzēts, ka Eiropas Komisija (EK) ES dalībvalstīm sniegs informāciju par priekšlikumu atļaut īstenot informācijas un lauksaimniecības produktu veicināšanas pasākumus iekšējā tirgū un trešajās valstīs. Tāpat EK iepazīstinās dalībvalstis ar programmām „Skolas piens” un „Augļi skolai”, kuras īstenojot, bērniem skolās tiek izdalīti īpaši izraudzīti lauksaimniecības produkti. EK abas programmas plāno apvienot un arī turpmāk piešķirt ES atbalstu par augļu un dārzeņu un piena izsniegšanu skolās, sedzot arī saistītās izmaksas (loģistika, izplatīšana, aprīkojums, reklāma, uzraudzība un novērtēšana).

Sanāksmes laikā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs pārējo ES dalībvalstu ministrus informēs par Latvijā īstenotajiem apjomīgajiem preventīvajiem pasākumiem Āfrikas cūku mēra profilaksē, lai novērstu slimības nokļūšanu un izplatīšanos Latvijā. Kā zināms, līdz ar slimības uzliesmojumu Lietuvā un Krievijas uzlikto aizliegumu ievest cūkgaļu arī Latvijai ir radušies būtiski neparedzēti ekonomiskie zaudējumi.
_________________________    
Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070, mob.: 26534104
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Jānis Dūklavs: jānodrošina pakāpeniska piena nozar...
Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Krievijas lauksa...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter