Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: Eiropas Komisijai ir jāsniedz atbalsts Latvijas piena ražotājiemPirmdien, 7. septembrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes (LZMP) ārkārtas sēdē Briselē atkārtoti uzsvērs nepieciešamību Eiropas Komisijai (EK) sniegt atbalstu Latvijas piena ražošanas nozarei, kas nonākusi grūtā situācijā pēc Krievijas sankciju ieviešanas.

“Kopš 2014. gada novembra piena ražotāju kopējie zaudējumi strauji palielinās un šobrīd ir sasnieguši 44,3 miljonus eiro. Neraugoties uz visiem līdzšinējiem nacionālajieiem un Eiropas Savienības atbalsta pasākumiem, situācija nav normalizējusies, tāpēc ir nepieciešami tālāki Eiropas Komisijas īstenoti atbalsta pasākumi, tādi kā ārkartas finansiālais atbalsts, intervences cenu palielināšana un ātras pieejas finanšu rīkiem izstrāde, lai varētu pilnvērtīgi izmantot Kopējās lauksaimniecības politikas sniegtās iespējas,” situāciju skaidro zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Jau ziņots, ka 24. augustā Ministru prezidente Laimdota Straujuma un zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Briselē tikās ar ES lauksaimniecības un lauku attīstības komisāru Filu Hoganu (Phil Hogan), lai pārrunātu turpmāko iespējamo EK atbalstu Latvijas piena ražotājiem un pārstrādātājiem. Šās tikšanās laikā komisārs Fils Hogans pauda izpratni, ka situācija Latvijas piena nozarē ir sarežģītāka, nekā citās ES dalībvalstīs, un apliecināja, ka līdz LZMP ārkārtas sēdei 7. septembrī EK sagatavos atbalsta piedāvājumu Latvijas piena nozare.


Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: ES jāsniedz atb...
Valsts prezidents Raimonds Vējonis un zemkopības m...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter