Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs darba vizītē apmeklēs saimniecības un uzņēmumus LatgalēZemkopības ministrs Jānis Dūklavs ceturtdien un piektdien, 20. un 21.februārī, darba vizītē dosies uz Latgali, kur tiksies ar lauksaimniekiem, apmeklēs vairākas mazās zemnieku saimniecības Kokneses un Rēzeknes novadā, kā arī iepazīsies ar SIA „Latgales lauksaimniecības zinātnes centrs” Viļānu novadā un gaļas pārstrādes uzņēmuma SIA „Rēzeknes gaļas kombināts” darbību.

Ceturtdien, 20.februārī, pulksten 13.00 būs tikšanās ar jaunajiem lauksaimniekiem Koknese novada Bebru pagasta zemnieku saimniecībā „Rosmes”. Saimniecības īpašnieks Raitis Ungurs ir arī Latvijas Jauno zemnieku kluba valdes priekšsēdētājs. „Rosmes” nodarbojas ar gaļas liellopu audzēšanu un izaudzētos dzīvniekus pārdod Baltijas liellopu izsolēs. Saimniecībā audzē arī bioloģiski tīru lopbarību un graudus. Tikšanās laikā zemkopības ministrs un jaunie Latvijas lauku saimnieki pārrunās aktuālos lauksaimniecības jautājumus: lauksaimniecības zemes pirkšanas un izmantošanas nosacījumus, lauksaimniecības izglītības iegūšanas un praktizēšanās iespējas u.c.

Pulksten 16.00 notiks SIA „Latgales lauksaimniecības zinātnes centrs” apmeklējums Viļānu novadā. Zinātnes centra direktore Dr.agr. Veneranda Stramkale iepazīstinās zemkopības ministru Jāni Dūklavu ar zinātniskā centra darbības bāzi – ēkām un tehnisko aprīkojumu, kā arī veiktajiem laukkopības zinātniskajiem pētījumiem, zinātniski pētnieciskās darbības programmu un zinātnes centra konsultatīvo darbu.

Piektdien, 21.februārī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs apmeklēs vairākas Rēzeknes novada mazās zemnieku saimniecības. Pulksten 10.20 plānots Kantinieku pagasta saimniecības „Ratiņi” apmeklējums (īpašnieks Andris Teilāns). Saimniecība specializējusies piena lopkopībā un īpašumā esošos 45 ha zemes apsaimnieko tā, lai nodrošinātu lopbarību savam ganāmpulkam - 17 liellopiem, to skaitā 13 slaucamajām govīm. Saimniecībā „Ratiņi” aktīvi apgūst ES finansējumu, realizējot projektus Lauku attīstības programmas pasākumos „Standartu sasniegšana”, „Atbalsts daļēji naturālo saimniecību pārstrukturizācijai” un „Lauku saimniecību modernizācija”.

Sakstagala pagasta zemnieku saimniecību „Lapsiņas” ministrs apmeklēs pulksten 11.45 (īpašnieks Ivans Kornuta). Saimniecība, kas izveidota tikai 2013.gadā un specializējusies paipalu olu ražošanā, dienā ievāc ap 200-300 paipalu olu no 800 Igaunijas šķirnes paipalām. „Lapsiņas” uzsākušas sadarbību ar Rēzeknes novada izglītības iestādēm par paipalu olu realizāciju, un valstī pastāv priekšnosacījumi, lai veicinātu paipalu olu plašāku izmantošanu skolēnu uzturā.

Tikšanās un diskusija ar Latgales zemniekiem notiks pulksten 13.00 Griškānu pagasta viesu namā „Zaļā sala”.

Piektdienas pulksten 15.00 būs tikšanās ar gaļas pārstrādes uzņēmuma SIA „Rēzeknes gaļas kombināts” (RGK) un Latvijas Cūku audzētāju asociācijas (LCAA) vadītājiem. Tikšanās gaitā RGK padomes priekšsēdētājs Guntis Piteronoks iepazīstinās zemkopības ministru ar gaļas pārstrādes ražotni. Īpaša uzmanība tiks veltīta gaļas kūpināšanas procesam, lai novērtētu benzo(a)pirēna veidošanos kūpinātajā produkcijā. Savukārt LCAA valdes priekšsēdētājs Dzintars Veide ar zemkopības ministru pārrunās aktuālos cūkkopības jautājumus, tostarp Āfrikas cūku mēra izplatīšanos kaimiņvalstīs un nozares pasargāšanas pasākumus Latvijā.

______________________________
Informāciju sagatavoja
Rūta Rudzīte
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālr.: 67027498
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Augulis: atlaide maznodrošinātajiem varētu būt pie...
Augulis aicina neveidot birokrātiskus šķēršļus kom...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter