Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: Bulduru Dārzkopības vidusskolā jāsaglabā dārzkopju un stādaudzētāju mācību programmasPirmdien, 2. jūnijā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar dārzkopības, augļkopības un stādaudzētāju nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, Bulduru Dārzkopības vidusskolas vadību un Jūrmalas domes priekšsēdētāju Gati Truksni, lai pārrunātu Bulduru Dārzkopības vidusskolas iespējamo nodošanu Jūrmalas pašvaldības pārziņā. Kā zināms, Jūrmalas dome ir pieņēmusi konceptuālu lēmumu pārņemt Bulduru Dārzkopības vidusskolu savā pārziņā no Izglītības un zinātnes ministrijas, ja to atbalstīs valdība.

Tikšanās laikā klātesošie pārrunāja Zemkopības ministrijas un dārzkopības, augļkopības un stādaudzētāju nevalstisko organizāciju nostāju, ka pēc iespējamās Bulduru Dārzkopības vidusskolas nodošanas Jūrmalas domes pārziņā arī turpmāk būtu jānodrošina jauno dārzkopības un stādaudzēšanas vidējā līmeņa izglītības speciālistu sagatavošana. Nozaru pārstāvji nepieļāva domu, ka dārzkopības un stādaudzēšanas speciālistu mācību programmas varētu slēgt, jo Bulduru Dārzkopības vidusskola ir vienīgā izglītības iestāde Latvijā, kas šādus vidējās izglītības līmeņa speciālistus sagatavo.

„Jūrmalas mērs Gatis Truksnis apliecināja, ka sabiedrībā izskanējušajām bažām par lauksaimniecībai būtisko mācību programmu slēgšanu nav pamata. Jūrmalas domes deputāti ir pauduši atbalstu Latvijas lauksaimniecībai nozīmīgo dārzkopju un stādaudzētāju mācību programmu saglabāšanai un tālākai attīstībai, un pat jaunu Jūrmalai nozīmīgu mācību programmu ieviešanai. Jūrmalas mērs pauda izpratni par nepieciešamību skolas materiāltehniskās bāzes (siltumnīcas, laukaugu platības, augļu dārzi u.c.) saglabāšanu un tālāku pilnveidošanu. Ja notiks Bulduru Dārzkopības vidusskolas pāreja Jūrmalas domes pārziņā, ir nepieciešams juridisks dokuments, kas apstiprina vienošanos par dārzkopju un stādaudzētāju izglītības programmu saglabāšanu un attīstīšanu neatkarīgi no personām, kam šīs vienošanās un lēmumi būs jāpilda nākotnē,” pēc sanāksmes paskaidroja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Jau ziņots, ka dārzkopības nozares sabiedriskās organizācijas vērsās pie zemkopības ministra Jāņa Dūklava un pauda bažas, ka pēc BDV iespējamās nodošanas Jūrmalas pašvaldības pārziņā jau tuvākajā nākotnē varētu būt apdraudēta dārzkopja specialitātes apgūšana šajā mācību iestādē.


Informāciju sagatavoja:
Kaspars Funts,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietnieks
tālrunis: 67878705, mob.: 29467772; Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Labklājības ministrija 15 uzņēmumiem piešķirs Ģime...
8.jūnijā Zaķusalā Zaļo un Zemnieku savienības Liel...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter