Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: Azerbaidžānas valsts prezidents atzinīgi novērtē Latvijā ražoto pārtikas produkcijuCeturtdien, 22. maijā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs darba vizītē Azerbaidžānā Baku apmeklēja starptautiskās izstādes „World Food Azerbaijan 2014” atklāšanu. Izstādē piedalās arī Latvijas pārtikas produktu ražotāji. Latvijas uzņēmēju stendu šodien apmeklēja arī Azerbaidžānas Republikas prezidents Ilhams Alijevs un Azerbaidžānas lauksaimniecības ministrs Heidars Asadovs.

„Azerbaidžānas valsts prezidents atzinīgi novērtēja Latvijas pārtikas ražošanas uzņēmumu produkciju. Prezidents sacīja, ka Latvijas pārtikas produkciju Azerbaidžānā labi pazīst, šās valsts patērētāji ir iecienījuši Latvijā ražoto pārtiku, it sevišķi zivju produkciju un jo īpaši mūsu šprotes. Tāpat azerbaidžāņi labprāt ikdienā uzturā lieto Latvijā ražoto piena produkciju. Azerbaidžānas tirgus attīstās, un Latvijas pārtikas ražotājiem ir iespējas eksportu uz šo valsti paplašināt,” pēc izstādes atklāšanas uzsvēra zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Latvijas pārtikas ražošanas uzņēmumi, kas piedalās starptautiskajā izstādē „World Food Azerbaijan 2014”: SIA „Latvijas siers” (siera ražošana), SIA „Bauskas alus” (alus, bezalkoholiskie dzērieni), SIA „Piejūra” (zivju konservu ražošana), SIA „Salas zivis” (saldētas zivis, saldētas ogas) un SIA „Medījumu iepirkumi” (konservēta medījumu gaļa, kūpinātas desas).

Latvijas un Azerbaidžānas lauksaimniecības produktu tirdzniecības bilance Latvijai ir pozitīva – eksports pārsniedz importu. Pēdējo trīs gadu laikā vērojams Latvijas produktu uz Azerbaidžānu eksporta pieaugums, savukārt importa apjoms ir samazinājies. 2011. gadā uz Azerbaidžānu Latvijas produkti tika eksportēti 8,4 miljonu eiro vērtībā, 2012. gadā – jau 10,20 miljonu eiro vērtībā. 2013. gadā eksporta pieaugums uz Azerbaidžānu turpināja palielināties, sasniedzot 10,84 miljonus eiro. 2013. gadā produktu eksportā uz Azerbaidžānu dominēja šādi produkti: piens, olas, medus, gaļas un zivju izstrādājumi, dārzeņu, augļu un riekstu izstrādājumi, jaukti pārtikas produkti un bezalkoholiskie un alkoholiskie dzērieni, etiķis u.c.


Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070, mob.: 26534104;
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Latvija un Azerbaidžāna sadarbosies veterinārās uz...
Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs dosies darba viz...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter