Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ar Ukrainas vēstnieku Latvijā pārrunā sadarbības iespējas lauksaimniecībāPirmdien, 20. jūlijā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar Ukrainas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Jevgenu Perebijnisu (Yevgen Perebyinis). Vēstnieka iepazīšanās vizītes laikā tika apspriestas abu valstu savstarpējo attiecību aktivizēšana lauksaimniecībā, mežsaimniecībā, konsultāciju jomā un tirdzniecībā ar lauksaimniecības produkciju.    

Tikšanās laikā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ar Ukrainas vēstnieku Jevgenu Perebijnisu sprieda par iespējām veicināt Latvijā ražotās lauksaimniecības produkcijas eksportu uz Ukrainu. Zemkopības ministrs norādīja, ka Ukraina ir starp desmit Latvijas nozīmīgākajām lauksaimniecības, pārtikas un zivsaimniecības produktu tirdzniecības partnervalstīm.

Saistībā ar Ukrainas uzņēmēju izteikto interesi, vēstnieks norādīja, ka Latvija varētu palielināt zivsaimniecības produkcijas eksporta apjomu uz Ukrainu. Tāpat zemkopības ministrs aicināja Ukrainas pusi apsvērt iespēju izstrādāt atvieglotu procedūru zivju produkcijas importam no Latvijas.

Vēstnieks sarunas laikā izteica atzinību par Latvijas sasniegumiem mežsaimniecībā un norādīja uz Ukrainas interesi apgūt Latvijas pieredzi mežu apsaimniekošanā. Savukārt zemkopības ministrs ierosināja, ka tuvāko mēnešu laikā varētu tikt īstenota mežsaimniecības ekspertu apmaiņa.     

Sarunas laikā abu valstu amatpersonas izteica atzinību par jau līdz šim paveikto abu valstu sadarbībā.

Jau ziņots, ka šā gada jūlija sākumā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar Čerņihivas (Čerņigovas) apgabala padomes priekšsēdētāju Mikolu Zverevu (Mykola Zverev), lai runātu par sadarbību nākotnē. Tāpat jau uzsāktas sarunas ar SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” vadību par Latvijas ekspertu palīdzību lauksaimniecības konsultāciju sistēmas izveidošanā Ukrainā un konsultācijām mežsaimniecībā, piensaimniecībā, enerģētikā, kooperācijā, kā arī ES standartu harmonizācijā.  

 Produktu eksportā uz Ukrainu dominē bezalkoholiskie un alkoholiskie dzērieni (alus, dzirkstošais vīns, vīni, konjaki, viskiji, rums, liķieri, degvīns). 2014. gadā šīs grupas kopējā eksporta vērtība veidoja 21,9 miljonus eiro jeb 69 % no kopējās lauksaimniecības, pārtikas un zivsaimniecības nozares produktu eksporta vērtības. Otrajā vietā eksporta vērtības ziņā ir gaļas un zivju izstrādājumi. 2014. gadā šīs grupas kopējā eksporta vērtība veidoja 3,7 miljonus eiro jeb 12 % no kopējās produktu eksporta vērtības. Šajā produktu grupā dominē zivju konservi (sardīnes, brētliņas, šprotes).    


Mēs koalīciju nešūpojam! Saruna ar Saeimas deputāt...
Augulis Luksemburgā diskutēs par nodarbinātības un...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter