Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs aicina EK nekavējoties lemt par zaudējumu kompensēšanu ražotājiemZemkopības ministrs Jānis Dūklavs nosūtījis vēstuli Eiropas Komisijas (EK) Lauksaimniecības komisāram Dačanam Čološam, kurā izklāstītas sekas un iespējamie finansiālie zaudējumi Latvijas piena un citās nozarēs, ja pēc Krievijas aizlieguma importēt lauksaimniecības un pārtikas preces steidzami netiks īstenoti pasākumi ES līmenī.

„Esmu aicinājis Eiropas Komisiju nekavējoties lemt par zaudējumu kompensēšanu ražotājiem un par vairāku pasākumu tūlītēju īstenošanu ar mērķi mazināt tirgus piedāvājuma spiedienu un tā izraisīto cenu lejupslīdi. Šie pasākumi ietvertu eksporta kompensāciju pagaidu atjaunošanu un valsts intervences un privātās uzglabāšanas atvēršanu tiem produktiem, uz kuriem sankcijas ir vērstas,” uzsver zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Latvija EK prasa palielināt valsts intervencē iepērkamo produktu apjoma limitus, paaugstināt intervences iepirkuma cenas un samazināt nepieciešamo nodrošinājumu summas, kā arī privātās uzglabāšanas shēmā noteikt garākus uzglabāšanas periodus un atvieglotus nosacījumus avansa maksājuma saņemšanai.

Turklāt vēstulē norādīts, ka piena ražotāju atbalstam svarīgi ir atcelt soda naudas piemērošanu par pārsniegto piena kvotu pēdējā kvotas gadā, lai samazinātu jau tā smago finansiālo slogu, ko Krievijas sankcijas varētu radīt piena ražotājiem.


Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070, mob.: 26534104,
e-pasts: Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv


ZZS aicina sasaukt ārkārtas sadarbības padomes sēd...
Pēc zemkopības ministra Jāņa Dūklava ierosinājuma ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter