Zemkopības ministrs J.Dūklavs dodas darba vizītē uz Tadžikistānu un MongolijuZemkopības ministrs Jānis Dūklavs Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa oficiālajā vizītē no 9. līdz 13. jūnija apmeklēs Tadžikistānas Republiku un Mongolijas Republiku. Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs 10. jūnijā plāno tikties ar Tadžikistānas lauksaimniecības ministru Kasimu Rahbaru (Касым Рахбар), bet 12. jūnijā – ar Mongolijas lauksaimniecības ministra vietnieku Cevegdorju Tuvānu (Tsevegdorj Tuvaan). Ar abiem ministriem Jānis Dūklavs pārrunās turpmāko sadarbību lauksaimniecības jomā, tajā skaitā sadarbību lauksaimniecības preču un pārtikas produktu tirdzniecības veicināšanā. Vizītes laikā plānotas arī citas tikšanās ar Tadžikistānas un Mongolijas amatpersonām un uzņēmējiem.

Latvijas tirdzniecības bilance ar Mongoliju pēdējos trijos gados nemainīgi ir bijusi pozitīva, jo Mongolija līdz šim nav importējusi Latvijā lauksaimniecības produktus. Latvija 2011. gadā uz Mongoliju eksportēja lauksaimniecības produktus par kopējo vērtību 0,7 miljoni eiro, savukārt 2012. gadā eksporta kopējā vērtība samazinājās līdz 0,5 miljoni eiro. Taču jau 2013. gadā uz Mongoliju tika eksportēti Latvijas lauksaimniecības produkti par kopējo vērtību 0,9 miljoni eiro. Galvenais produkts, ko Latvija eksportē uz Mongoliju, ir sagatavotas un konservētas zivis un to izstrādājumi.

Latvijas un Tadžikistānas lauksaimniecības produktu tirdzniecības bilance Latvijai ir izteikti pozitīva. Uz Tadžikistānu 2011. gadā Latvijas lauksaimniecības produkti tika eksportēti 0,2 miljonu eiro vērtībā, bet 2012. gadā – jau 0,4 miljonu eiro vērtībā. Eksporta pieaugums 2013. gadā turpināja kāpt, nodrošinot Latvijas produktu uz Tadžikistānu eksportu 0,5 miljonu eiro vērtībā. Salīdzinot 2013. gadu ar iepriekšējiem gadiem, eksportēto preču daudzums visās eksportētajās preču grupās ir palielinājies. Produktu eksportā uz Tadžikistānu 2013. gadā dominēja zivju konservi, sagatavotas zivis un to izstrādājumi.


Augulis Ženēvā piedalās galvenajā vispasaules disk...
Sākas pieteikšanās uz LZS jaunatnes nodaļas rīkoto...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter