Zemkopības ministrijas un Saksijas – Anhaltes amatpersonas pārrunā aktualitātes Kopējā lauksaimniecības politikāVakar, 17. maijā un šodien, 18. maijā Zemkopības ministrijā (ZM) viesojās Vācijas pavalsts Saksijas – Anhaltes pavalsts Lauksaimniecības un vides ministrijas valsts sekretārs Jirgens Štadelmans, kurš tikās ar ZM valsts sekretāri Daci Lucauu, lai pārrunātu Latvijas un Saksijas – Anhaltes pieredzi lauksaimniecības attīstības veicināšanā, atjaunojamās enerģijas projektu īstenošanā un Eiropas Savienības (ES) Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) ieviešanā.
 
Tikšanās laikā D.Lucaua un J.Štedelmans plašāk pārrunāja KLP reformas un tiešo maksājumu izlīdzināšanas jautājumus. Saksijas – Anhaltes pavalsts Lauksaimniecības un vides ministrijas valsts sekretārs norādīja, ka izprot Latvijas centienus panākt tiešo maksājumu sistēmas pārskatīšanu, lai dalībvalstīm noteiktu objektīvus un taisnīgus kritērijus tiešo maksājumu aprēķināšanai. „Mēs zinām un saprotam Latvijas vēlmi panākt tiešmaksājumu izlīdzināšanu. Veco un jauno dalībvalstu starpā tas nebūs viegls lēmums, taču nāksies par to diskutēt un arī nonākt pie zināmiem kompromisiem,” norādīja J.Štedelmans.

Savukārt ZM valsts sekretāre uzsvēra: „Lai Latvija varētu realizēt iecerēto tiešo maksājumu sistēmas pārskatīšanā un izlīdzināšanā, ļoti svarīgs ir gan dalībvalstu, gan amatpersonu atbalsts un izpratne.”


Informāciju sagatavoja
Solveiga Lazovska,
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālrunis: 67027498
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Zemsavieši atbalsta Meža īpašnieku biedrības "Meža...
Labklājības ministre ar sociālajiem partneriem dis...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter