Zemkopības ministrijā viesosies Jaroslavļas apgabala gubernatorsPiektdien, 25. februārī zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Zemkopības ministrijas (ZM) speciālisti tiksies ar Krievijas Federācijas Jaroslavļas apgabala gubernatoru Sergeju Vahrukovu (Sergei Vakhrukov), lai pārrunātu iespējas veicināt abu valstu sadarbību pārtikas nozarē, tostarp Latvijā ražoto pārtikas produktu eksportu uz Krieviju.

Pēc viesošanās Zemkopības ministrijā Jaroslavļas apgabala gubernators, zemkopības ministrs un ZM speciālisti apmeklēs lielāko piena pārstrādes uzņēmumu Latvijā akciju sabiedrību „Rīgas piena kombināts”, lai iepazītos ar tās darbību.

2010. gadā lauksaimniecības un pārtikas produktu eksports uz Krieviju veidoja 64% no šo produktu eksporta uz trešajām valstīm. Aizvadītā gada pirmajā pusgadā lauksaimniecības un pārtikas produktu eksports uz Krieviju bija sasniedzis 2009. gada kopējo eksporta līmeni un 2010. gadā kopumā uz Krieviju eksportēti lauksaimniecības un pārtikas produkti par kopējo vērtību 226,6 miljoni latu, kas ir par 85,9 miljoniem latu jeb 61% vairāk nekā 2009. gadā. Pārtikas produktu eksports uz Krieviju ir aptuveni trešā daļa no kopējā Latvijas preču eksporta.

Tikšanās ar zemkopības ministru notiks Zemkopības ministrijā, Republikas laukumā 2 pulksten 09.00. Savukārt a/s „Rīgas piena kombināts” apmeklējums paredzēts pulksten 10.30.


Informāciju sagatavoja
Viktorija Kalniņa
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67027622
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Izglītības un zinātnes ministrs ar pedagogiem Jelg...
Zemkopības ministrs ar Nīderlandes vēstnieku pārru...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter