Zaļo un Zemnieku savienība aicina Vienotību izvairīties no populisma un būt korektiem savos izteikumosVienotības politiķi, apgalvojot, ka Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un Saskaņas centra (SC) aktivitātes saistībā ar likumu Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu atklāj abu spēku ideoloģisko tuvību, nodarbojas ar klaju populismu un izvairās no savu kļūdu atzīšanas darbā ar likumprojektu.

ZZS vienmēr ir centies būt konstruktīvs politiskais spēks, kurš publiskajā telpā politisko konkurentu virzienā nav mētājušies ar nepārdomātiem vārdiem un skaļiem epitetiem, tāpēc aicina arī Vienotības politiķus būt korektiem savos izteikumos.

ZZS vairakkārt argumentēti ir uzsvērusi negatīvās sekas, ko radīs ar valdošās koalīcijas balsu vairākumu atbalstītie likuma grozījumi "Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu". Arī daudzi tiesību eksperti uzskata par pārspīlētu prasību tautas nobalsošanas iniciatoriem par pašu līdzekļiem savākt 50 000 parakstu pārejas posmā un 150 000 parakstu pēc 2015.gada, jo šie grozījumi vistiešākajā veidā sašaurina tautas tiesības lemt par sabiedrībai būtiskiem jautājumiem.

ZZS valdes priekšsēdētājs Uldis Augulis norāda: „Ja šie grozījumi stāsies spēkā, iedzīvotājiem vairs nebūs iespējas paust savu viedokli par valdošajai koalīcijai neērtiem jautājumiem – ne par Latvijas iestāšanos eiro zonā, ne arī tad, ja valdošā koalīcija pēkšņi izlems atļaut privatizēt kādu no lielajiem valsts uzņēmumiem, piemēram, Latvijas valsts mežus.”

 „Koalīcijas izstrādātie grozījumi apliecina valdošās koalīcijas modrības trūkumu un nespēju laicīgi reaģēt, lai novērstu iespējamo valsts apdraudējumu. Tā vietā, lai nepieļautu Lindermaņa-Osipova partijas reģistrēšanu un Satversmē paredzētu aizliegumu rīkot referendumus par pretvalstiskiem jautājumiem, tiek imitēta darbība, nejēdzīgi grozot Tautas nobalsošanas likumu,” norāda Dana Reizniece-Ozola.

ZZS šodien tikšanās laikā ar valsts prezidentu Andri Bērziņu aicināja likumprojektu nodot atkārtotai caurlūkošanai Saeimā. Apvienības deputāti uzskata, ka nekavējoties jāpieņem referendumu finansēšanas kontroles mehānisms un Eiropas pilsoņu iniciatīvas noteikumi, savukārt pirms lēmuma par likumā paredzēto parakstu vākšanas sliekšņiem, jāsaņem Konstitucionālo tiesību komisijas atzinums par Satversmes negrozāmajiem pantiem.

Atgādinām, ka jau šā gada februārī ZZS iesniedza Saeimai iniciatīvu, kas paredz aizliegumu organizēt referendumus par pretvalstiskiem vai nedemokrātiskiem jautājumiem. Prezidents informēja, ka Konstitucionālo tiesību komisijas atzinumu plānots saņemts līdz augusta beigām.


Informāciju sagatavoja:
ZZS birojs
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Zaļo un Zemnieku savienība iesniedz Valsts prezide...
ZZS uzsāk parakstu vākšanu, lai apturētu likuma pa...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter