Viktors Valainis: Šis budžets būs tikpat slikts kā kovida pārvaldība

Saeima valsts nākamā gada budžeta pieņemšanai veltījusi piecas darba dienas - galvenokārt opozīcijas vēlmes pie katra priekšlikuma izvērst diskusiju dēļ.

Opozīcija skaidro, ka, izvēršot debates, tā tikai vēlas iegūt atbildes par neskaidriem jautājumiem no koalīcijas, kas debatēs principiāli neiesaistās.

Šādas opozīcijas un koalīcijas attiecības budžeta veidošanas laikā jau kļūst par tradīciju, taču Zaļo un zemnieku savienību pārstāvošais Viktors Valainis uzskata, ka šoreiz koalīcija un tās veidotā valdība, veidojot budžetu, pieļāvusi tik daudz kļūdu, ka neieklausīšanās opozīcijā sabiedrības dzīvi pandēmijas un cenu sadārdzināšanās dēļ padarīs teju nepanesamu.

Opozīcija ļoti kritizē budžetā sadalītos līdzekļus reģionālajām slimnīcām. Kur slēpjas iemesls, ka opozīcijai koalīcijas pieeja slimnīcu finansēšanā šķiet nepieņemama?

Mēs - ZZS - analizējām struktūrfondu investīcijas, un rezultāti ir diezgan šokējoši. Ja skatās, kā nauda sadalīta starp Rīgu, Pierīgu un pārējo Latviju, tad proporcija ir šāda - 84% Rīgā un 16% reģionos. Bet pacientu skaits ir aptuveni puse uz pusi - Rīgā un reģionos.

Tāpēc nācām ar priekšlikumu nodrošināt lielākas budžeta investīcijas reģioniem, jo pašlaik mērķtiecīgi tiek darīts viss iespējamais, lai samazinātu pakalpojumu kvalitātes līmeni, lai nākotnē reģionālās slimnīcas varētu taisīt ciet. Un tas ir koalīcijas sapnis. Ne velti esam dzirdējuši, ka premjerministrs un veselības ministrs runā par to, ka tiek turpināta slimnīcu reorganizācija, kas ietver arī slimnīcu slēgšanu. Budžeta ciparos tas ļoti skaidri atspoguļojas.

Viņi arī noraidīja Daugavpils - vienīgās onkoloģiskās slimnīcas Latgalē un Vidzemē - finansējumu iekārtu detaļu nomaiņai, bet atbalstīja stāvlaukuma izveidi pie kapiem. Tas parāda koalīcijas uztveri par veselības aprūpi.

Raksta avots un viss raksts: NRA.LV  ( https://ej.uz/snhk ) 


©Kaspars KRAFTS, F64 Photo Agency

'Dzirnakmens kaklā', 'flīģeļa budžets' un 'ceļš uz...
Saeima pieņem 2022. gada valsts budžetu ( LTV1 "Pa...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter