Vērtēs ZZS piedāvājumu kriminalizēt okupantu bruņoto spēku simbolu publisku izmantošanu

Saeima ceturtdien nodeva izskatīšanai komisijās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas deputātu iesniegtos grozījumus Krimināllikumā, kuru mērķis, saskaņā ar deputāta Viktora Valaiņa (ZZS) teikto, ir noteikt kriminālsodu par publisku simbolu izmantošanu, ko Krievijas bruņotie spēki izmanto karā pret Ukrainu.

Grozījumus iesnieguši ZZS deputāti Uldis Augulis, Edgars Tavars, Didzis Šmits, Armands Krauze, Valainis, Janīna Jalinska, Gundars Daudze, Jānis Vucāns, Māris Kučinskis un Raimonds Bergmanis.

Lai gan likumprojektā konkrēti simboli nav uzskaitīti, Valainis skaidroja, ka runa būtu par aizliegumu tādiem Krievijas bruņoto spēku karā pret Ukrainu izmantotajiem simboliem kā "Z" un "V". Politiķis uzsvēra, ka šādi grozījumi būs skaidrs signāls, ka to izmantošana ir nepieļaujama.

Piedāvātās izmaiņas paredz papildināt jau pašlaik Krimināllikumā esošo normu, kas nosaka sodu par genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru vai kara nozieguma publisku slavināšanu vai īstenotā genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru vai kara nozieguma, tai skaitā PSRS vai nacistiskās Vācijas īstenotā genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru vai kara nozieguma pret Latvijas Republiku un tās iedzīvotājiem, publisku slavināšanu, noliegšanu, attaisnošanu vai rupju noniecināšanu.

Viss raksts un raksta avots: apollo.lv (  https://ej.uz/qntk

FOTO: Paula Čurkste/LETA

ZZS: Latvijai uz laiku jāievieš robežkontrole uz s...
Komisija noraida priekšlikumu par kompensācijām ka...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter