Vējonis pauž neizpratni par Valsts prezidenta izteikumiem LNT raidījumā „900 sekundes”Šodien LNT raidījumā "900 sekundes" Valsts prezidents Valdis Zatlers norādīja, ka problēmas ar Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes profesores Sanitas Osipovas apstiprināšanu Satversmes tiesas (ST) tiesneša amatā ir Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) mēģinājums ietekmēt tiesu varu.
ZZS valdes priekšsēdētājs Raimonds Vējonis pauž neizpratni par šādu Valsts prezidenta izteikumu, īpaši pēc ZZS 21.jūnija aicinājuma politiķiem ņemt vērā sabiedrības pastiprināti pievērsto uzmanību tiesiskuma jautājumiem un  Satversmes tiesas tiesnešus izvēlēties konkursa ceļā. „ZZS uzskata, ka Tieslietu ministrijai, balstoties uz konkrētiem kritērijiem, ir jārīko konkurss uz vakanto ST tiesneša amatu. Ir jāizbeidz prakse, ka šaurā cilvēku lokā tiek izlemts, kādus cilvēkus virzīt uz šādiem augstiem amatiem,” uzsver Vējonis.
ZZS, tāpat kā lielākā sabiedrības daļa, vēlas būt pārliecināta, ka šim nozīmīgajam Satversmes tiesas tiesneša amatam ir atrasta vispiemērotākā kandidatūra ar atbilstošu izglītību un akadēmisko pieredzi. „Vai tiešām Latvijā ir tikai viena piemērota kandidatūra uz vakanto ST tiesneša amatu? Vai gadījumā, ja Osipovas kandidatūru izvirzītu nevis Vienotības ministrs, bet gan ZZS, prezidents šodien nerunātu par to, ka ST tiesnešus nepieciešams izvēlēties atklāti – konkursa ceļā?” norāda R.Vējonis.


ZZS frakcija
tālr: 67087237
fakss: 67087274
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Šogad plānots rekonstruēt turpat 800 km Latvijas a...
Ukraiņus aicina aktīvāk sekmēt kravu piesaisti kon...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter