Valdošā koalīcija neatbalsta ZZS priekšlikumu apkurei piemērot samazināto PVN likmi 5% apmērāŠodien, 1.novembrī, Saeimas plenārsēdē ar valdošās koalīcijas balsu vairākumu tika noraidīti Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) frakcijas deputātu sagatavotie grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli” (Grozījumi).

Grozījumi paredz papildināt likumu ar jaunu pantu, kas paredz siltumenerģijas piegādēm iedzīvotājiem piemērot pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināto likmi 5% apmērā.

D.Reizniece – Ozola, ZZS deputāte: „Valdības nodokļu politika diemžēl ir vērsta uz Latvijas ievilkšanu eirozonā, nevis uz iedzīvotāju labklājību. Finanšu ministrs runā par atbalstu mazāk turīgajiem, bet nodokļus samazina luksusa precēm. Ekonomikas ministrs runā par energoefektivitāti, biomasas stacijām, bet aizmirst, ka jau šoziem apkures parādu apjoms ir sasniedzis 24 miljonus latu, ka katram desmitajam Latvijas iedzīvotājam ir parāds par apkuri, ka katrs piektais Latvijā dzīvo tuvu nabadzības slieksnim, ka katru mēnesi palielinās to ģimeņu skaits, kuras izliek no dzīvokļa tādēļ, ka tās nevar samaksāt komunālos maksājumu. Jautājums – vai valdība grib ieklausīties un, mērķtiecīgi samazinot nodokļus apkurei, atbalstīt ģimenes, kuras domā, vai pirms apkures sezonas sākšanas aizbraukt uz Īriju, aizbraukt uz Angliju, vai palikt Latvijā. Latu, ko, iespējams, neieņemsim budžetā caur samazināto PVN likmi šodien, zaudēsim dubultā, vēlāk maksājot par dārgām reimigrācijas programmām un ārvalstu konsultantu pakalpojumiem, lai aizbraukušās ģimenes atgrieztu Latvijā”.

ZZS pauž sašutumu par Reformu partijas deputāta V.Dombrovska argumentāciju pret PVN likmes samazinājumu centralizētajai apkurei: „Ja mēs runājam par šo konkrētu piedāvāto risinājumu, tad PVN samazināšana samazinās cenas visiem – gan pensionāriem, gan arī vienam otrajam esošajam vai atstādinātajam pašvaldības  vadītājam, oligarham vai vienkārši cilvēkam ar ļoti augstiem ienākumiem. Nu, piedodiet, šī valsts nav tik bagāta, lai šādi šķērdētu naudu”. 

ZZS vērš uzmanību, ka ir veikts pētījums, kas parāda, ka tieši šoziem komunālo maksājumu apjoms sasniegs rekordaugstu līmeni, un tieši mazāk turīgās ģimenes būs tās, kuras cietīs visvairāk. Jo īpaši tādēļ, ka mazturīgākā sabiedrības daļa ir tā, kas dzīvo daudzdzīvokļu mājās un ir centralizētās apkures pakalpojumu saņēmēji.  

ZZS atgādina, ka atbilstoši Eiropas Padomes 2006.gada 28.novembra direktīvai 2006/112/EC, ir pieļaujams ieviest otro samazināto PVN likmi, un šādu iespēju savos normatīvajos regulējumos ir noteikušas tādas Eiropas Savienības dalībvalstis kā Lietuva, Igaunija, Beļģija, Francija, Polija, Zviedrija, Somija, Lielbritānija un citas. PVN likmi siltumenerģijas piegādei 5% apmērā jau šobrīd ir noteikusi , piemēram, arī Ungārija.


Informāciju sagatavoja: 
Ilona Jurševska ,
ZZS biroja vadītāja
26110065


Zeme taisās projām iet
ZZS rosina siltumenerģijas piegādēm piemērot samaz...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter