Valainis: Virzāmies uz to, lai pilsētas taupības nolūkos ekonomētu uz publiskās telpas rēķina

Taupības nolūkos Vācijas lielajās pilsētās, kā Hannovere, Berlīne, naktī tiek izslēgts pieminekļu apgaismojums, tāpat publiskajās telpās pieejams tikai aukstais ūdens.

Komentējot to, vai šāds scenārijs varētu atkārtoties arī Latvijā, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektors Viktors Valainis (ZZS) sarunā ar TV3 raidījumu "900 sekundes" norāda: "Mēs šobrīd uz to virzāmies, jo valsts lielajās pilsētās pieņem lēmumus par to, ka kaut kādas publiskās telpas ierobežo, optimizē tikai šā iemesla dēļ. Piemēram, bibliotēkas. Tas raisa cilvēkos sliktas emocijas, bet ir jādomā par ikvienu vietu, kur šobrīd var ekonomēt. Varbūt var salt trīs bibliotēkas šoziem, un tās grāmatas var savest vienā vietā un ietaupīt uz apkures izmaksām. Tās izmaksas ir lielas – tie ir miljoni, kas šobrīd ir auguši. Nav nevienas pilsētas, kur izmaksas nebūtu pieaugušas vairāku miljonu apmērā."

TV3 sižetu skaties šeit: https://zinas.tv3.lv/ekonomika/valainis-virzamies-uz-to-lai-pilsetas-taupibas-nolukos-ekonometu-uz-publiskas-telpas-rekina/ZZS: Valdībai nekavējoties jārisina energoresursu ...
Saeimas komisijā vēlreiz būs jāskata ZZS pieprasīj...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter