Valainis mudina atteikties no Covid-19 "zaļā" režīma un ieviest visās Baltijas valstīs līdzīgus ierobežojumus ( Delfi.lv)

Covid-19 laikā ieviestais "zaļais" režīms publisko vietu apmeklējumam ir sevi izsmēlis, tāpēc tas būtu jāatceļ, līdzīgi kā to dara Lietuva un Igaunija, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" pauda Zaļo un zemnieku savienības Saeimas deputāts Viktors Valainis.

Viņš norādīja, ka daudziem no patlaban spēkā esošajiem ierobežojumiem vairs nav ne ekonomiska, ne epidemioloģiska pamatojuma. Piemēram, slimnīcās tagad lielāka problēma ir nevis lielais pacientu pieplūdums, bet gan personāla slimošana.

Valainis vairākkārt uzsvēra, ka Latvijas situācija ir salīdzināma ar Igauniju un Lietuvu, un abas šīs kaimiņvalstis jau šonedēļ grasoties būtiski pārskatīt ierobežojumus, taču Latvija tikai tagad sākot par to domāt.

Vaicāts, kādai tad vajadzētu būt Latvijas stratēģijai, pārskatot Covid-19 ierobežojumus, politiķis atbildēja, ka, "pirmkārt, mums šiem ierobežojumiem ir jābūt tādiem, lai tos varētu cilvēkiem paskaidrot, un, otrkārt, tiem ir jābūt kaut kādā veidā salīdzināmiem Baltijas valstu līmenī, nevar būt tā, ka ir būtiskas atšķirības, kas automātiski ietekmē uzņēmējdarbības vidi".

Raksta avots un viss raksts: DIENA.LV (  https://ej.uz/5vhy

Foto: LETA 

ZZS aicina Saeimu lemt par atteikšanos no Covi-19 ...
Intervija ar Saeimas deputātu (ZZS) Viktoru Valain...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter