Valainis: “Latvenergo” un EM jānodrošina taisnīgāka elektrības cenas noteikšana iedzīvotājiem biržā

AS "Latvenergo" un Ekonomikas ministrijai (EM) jānodrošina taisnīgāka elektrības cenas noteikšana iedzīvotājiem biržā, aģentūrai LETA sacīja Saeimas deputāts Viktors Valainis (ZZS). 

Politiķis apgalvoja, ka valdība pašlaik "neko nedara", lai mazinātu elektrības cenu pieaugumu biržā "Nord Pool", kur lielās elektrības cenas nav taisnīgas Latvijas iedzīvotājiem. Valainis pauda, ka Latvija savu saražoto elektrību biržā nododot pa mazāku naudu, savukārt, tad, kad Latvijia ir nepieciešama papildu elektrība, tad tā tiek iepirkta dārgi.

Deputāts vērsa uzmanību, ka Lietuvas enerģētikas ministrs cita starpā esot apskatījis iespējas Latvijas kaimiņvalstij pamest "Nord Pool" biržu un pievienoties Polijas biržai, lai nodrošinātu taisnīgāku elektrības cenas veidošanas mehānismu.

Vēl viena problēma, ka Latvija, tajā skaitā "Latvenergo", ir pārāk pasīvi elektrības cenas veidošanas procesā, darījumus veicot ar starpniekuzņēmumu palīdzību, pauda Valainis. Politiķim tas ir nesaprotami, jo cena varētu samazināties, ja valsts ieņemtu tiešu, aktīvu iesaisti biržas darījumos. 

Ziņas avots un visa ziņa TV3.LV  https://zinas.tv3.lv/latvija/viedokli/valainis-latvenergo-un-em-janodrosina-taisnigaka-elektribas-cenas-noteiksana-iedzivotajiem-birza/

Foto: EVIJA TRIFANOVA, LETA 

Opozīcijas deputāts: Valdībai jāsamazina nodokļi p...
Saeimas vēlēšanās varēs piedalīties ar pasi, kurai...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter