Uldis Augulis: ceļu darbiem papildus jāmeklē nauda un arī jauni risinājumiIzvērtējot informāciju par autoceļu uzturēšanu un personīgi iepazīstoties ar Latvijas autoceļu stāvokli, satiksmes ministrs Uldis Augulis uzdevis VAS „Latvijas Valsts ceļi” (LVC) sagatavot izvērstu ceļu darbu veikšanas plānu.

Tajā jāiekļauj precīzs darbu veikšanas grafiks un darbu apjomi ceļu segumu uzturēšanai un atjaunošanai šajā sezonā, tostarp – arī bedrīšu labošanā uz valsts un pašvaldību autoceļiem.

Sabiedrība jau informēta, ka 2011. gadā autoceļu uzturēšanā un rekonstrukcijā paredzēts izlietot pēdējos gados rekordlielu finanšu daudzumu – teju 270 miljonus latu, un Satiksmes ministrijas izstrādāto šī gada plānu ceļu uzturēšanai un remontam atzinīgi novērtējuši būvniecības speciālisti. Šobrīd satiksmes ministrs Uldis Augulis uzdevis ministrijas pārziņā esošajam uzņēmumam „Latvijas Valsts ceļi” iepazīstināt ministru ar izvērstu darba plānu, norādot visus tajā ietvertos objektus, plānoto darbu apjomu un situāciju kopumā uz visiem valsts autoceļiem: „Ceļu stāvoklis ir ministrijas viena no galvenajām aktualitātēm, tāpēc esmu uzdevis LVC vadībai sagatavot plašu pārskatu par padarītajiem un plānotajiem darbiem, lai būtu iespējams arī ministrijas vadības līmenī operatīvi sekot notiekošajam, prasot precīzu grafiku un darbu apjomu ievērošanu,” saka Uldis Augulis.

„Regulāri dodoties darba vizītes uz Latvijas reģioniem, esmu personīgi iepazinies arī ar kritiskākajiem ceļu posmiem, tāpēc esmu informēts par situāciju ne tikai no ministrijas un LVC apkopotās informācijas, apzinos arī darbu apjomu un mūsu iespējas,” stāsta ministrs, „negribu solīt ceļu salabošanu jau rīt pusdienlaikā, taču šogad paredzētie līdzekļi mums ļauj pavirzīties uz priekšu ceļu sakārtošanā. Tomēr, lai to paveiktu, ir vajadzīgi precīzi darba grafiki un detalizēta informācija par kritiskākajiem posmiem,” pārliecināts ministrs.

Satiksmes ministrs uzsver, ka sabiedrībai jāzina, kas ir plānots, kā noritēs darbi, cik naudas tam tiks iztērēts: „Satiksmes ministrija un LVC no savas puses regulāri informēs sabiedrību par paveiktajiem darbu apjomiem, remontējamajiem ceļu posmiem un plānotajiem pasākumiem, lai nepieļautu ceļu tālāku sabrukšanu,” sola Uldis Augulis.„Nav noslēpums, ka valsts parāds autoceļu atjaunošanai ir ap 4 miljardiem latu, kas liecina par iepriekšējos gados piekopto attieksmi pret šo nozari un neizdarītajiem darbiem ceļu uzturēšanā un atjaunošanā. Ļoti sliktā stāvoklī atrodas 25% Latvijas ceļu, bet vēl ceturtdaļas stāvoklis atzīstams kā slikts, tāpēc ir saprotama sabiedrības vēlme saprast procesus ceļu būves nozarē, izprast, kas tiks izdarīts par nozarei paredzētajiem 270 miljoniem latu.” Ministrs ir pārliecināts, ka jebkuram Latvijas autobraucējam svarīgākais ir tas, lai situācija mainītos: „Man šķiet, ka cilvēkiem ir pilnīgi vienalga, kam pieder ceļš – valstij vai pašvaldībai –, galvenais, ka tas ir labā stāvoklī. Tāpēc mūsu sagatavotajam redzējumam jābūt kompleksam – ietverot gan valsts nozīmes, gan reģionālos, gan pašvaldību autoceļus. Šajos apstākļos galvenais ir efektīvi izlietot piešķirto finansējumu autoceļu remontam, neatkarīgi no to piederības, tāpēc sadarbojamies arī ar novadu un pilsētu domēm, lai atrastu visoptimālākos risinājumus,” saka Augulis.

Darba uzdevumā LVC ministrs norādījis uz vēl vienu veicamu darbu – meklēt jaunas idejas un risinājumus, lai varētu aptvert iespējami lielāku remontējamo autoceļu kilometru daudzumu: „Ceļu remontam jāmeklē ne tikai nauda, bet arī jauni risinājumi, kā pareizāk piešķirto finansējumu ieguldīt. Tā tas notiek jebkurā uzņēmējdarbībā, jebkurā valstī – ierobežotu resursu gadījumā ir jābūt nestandarta idejām un risinājumiem. Nedrīkst būt tā, ka mūsu iestāžu vadītāji problēmas risina ar vienkāršāko paņēmienu – iedodiet man naudu un es visu izdarīšu,” uzsver satiksmes ministrs, „tāpēc es sagaidu no LVC vadītājiem tieši šādu attieksmi: idejas, risinājumu varianti, iespējas iegūt papildus jaudas un finanses. Katrā ziņā esmu uzdevis sagatavot priekšlikumus maksimāli īsā laika posmā un nākt ar ziņojumu jau 5.maijā ,” norāda ministrs.

 

Ināra Pomere
Satiksmes ministra padomniece
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Tālruņi: 67028305, 29206664


R.Broks sveic Londonas Tirdzniecības Tirdzniecības...
Izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks para...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter