Ukraiņus aicina aktīvāk sekmēt kravu piesaisti konteinervilcienam „ZUBR”Ukraina tiek aicināta aktīvāk sadarboties kravu piesaistē konteinervilcienam „Zubr”, tādējādi sekmējot pārvadājumu apjoma kāpumu koridorā starp Baltijas un Melno jūru.

No pārvadājumu apjoma pieauguma iegūtu gan Latvija, gan Ukraina, pirmdien, 27. jūnijā, tiekoties ar Ukrainas vēstnieku Latvijā Anatoliju Oļijniku, uzsvēra satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Abu amatpersonu tikšanās laikā tika pārrunāti arī Latvijas un Ukrainas Starpvaldību komisijas (SVK) 4.sēdes, kas notiks Kijevā šā gada 29. jūnijā, darba kārtības jautājumi transporta un sakaru jomā. Ukrainas vēstnieks rosināja uz SVK sēdi iezīmēt jau konkrētu risināmo jautājumu loku, lai sekmētu raitāku pārvadājumu attīstīšanu ar konteinervilcienu „ZUBR”. Jūlijā Ukrainā paredzēta arī daudzpusēja dzelzceļa jomas ekspertu tikšanās, kurā piedalītos Latvijas, Igaunijas, Baltkrievijas, Turcijas un Skandināvijas valstu pārstāvji, lai iepazītos ar konteinerkravu formēšanu Ukrainas ostās.

Ar konteinervilcienu „Zubr” pārvadāto kravu apjomam ir tendence pieaugt. 2010.gadā tika pārvadāts divas ar pusi reizes vairāk kravu nekā gadu iepriekš. „Taču pagaidām pārvadājumi notiek galvenokārt starp Baltkrieviju un Latviju, tā ka šajā jomā vēl ir liels potenciāls, kas būtu jāizmanto, piesaistot arvien jaunus partnerus un uzlabojot sadarbību ar esošajiem. Tāpat būtu jāstrādā pie citiem pārvadājumus veicinošiem aspektiem, piemēram, elektroniskas dzelzceļa kravu priekšdeklarēšanas, lai ievērojami samazinātu robežšķērsošanai paredzēto laiku, jo uzņēmējiem ļoti interesē laiks un tarifi,” rezumēja U.Augulis.

Satiksmes ministrs Ukrainas vēstnieku iepazītināja ar konteinervilciena „Zubr” darbību un attīstības plāniem, tai skaitā informēja par sadarbību ar Turcijas un Ukrainas transporta ministrijām ar mērķi attīstīt pārvadājumus Ziemeļu – Dienvidu koridorā. Tika uzsvērtas Latvijas ostu priekšrocības – to atrašanās speciālajās ekonomiskajās zonās, nodokļu atvieglojumi un ģeogrāfiskā atrašanās vieta.

Bez tam ministrs aicināja ukraiņus izvērtēt arī Latvijas piedāvājumu virtuālā elektroniskā paraksta izmantošanā.

Latvijas un Ukrainas ekonomiskās attiecības regulē vairāki normatīvie akti - ir spēkā divpusējie nolīgumi par sadarbību autotransporta, dzelzceļa transporta, aviācijas, tirdzniecības kuģošanas un sakaru jomās. 2010. gada 15. decembrī tika parakstīts nolīgums par tranzīta pārvadājumiem, izmantojot ostas un citu transporta infrastruktūru.

2010. gadā no Ukrainas uz Latvijas ostām tika pārvadāts 1 % no kopējā valstī pa dzelzceļu pārvadāto kravu īpatsvara. Aktīva sadarbība notiek arī aviopārvadājumu jomā. Maršrutā starp Rīgu un Kijevu katru dienu pārvadājumus veic aviokompānijas „Air Baltic Corporation” un ”Aerosvit Airlines”. Pārvadāto aviopasažieru skaits ar katru gadu aug: 2010. gadā pārvadāti 87152 pasažieri pretstatā 66804 pasažieriem gadu iepriekš.

Fotogrāfijas no tikšanās pieejamas Satiksmes ministrijas foto vietnē Flickr:
http://www.flickr.com/photos/satiksmes_ministrija/sets/72157627058224850/


Elīna Balgalve
Satiksmes ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67028274, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.; twitter: @sat_min


Apbalvos konkursā „Droša skola 2011” aktīvākās pro...
Izglītības un zinātnes ministra Rolanda Broka apsv...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter