U.Augulis tiekas ar EK pārstāvniecības Latvijā vadītāju I.ŠulcuSatiksmes ministrs Uldis Augulis ceturtdien, 10. februārī, tikās ar Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā vadītāju Ivetu Šulcu, lai pārrunātu Latvijai būtiskus Eiropas Savienības mēroga jautājumus.

Ministrs informēja I.Šulcu par neformālās Transporta, telekomunikāciju un enerģētikas ministru padomes sēdes rezultātiem, kā arī par sarunām ar Eiropas Savienības (ES) transporta, konkurences un attīstības komisāriem.

Sarunas gaitā tika pārrunāta TEN-T transporta tīkla pārskatīšana. Latvijai būtisku ieguvumu sniegtu trīs lielo ostu, galveno savienojumu ar Krieviju un Baltkrieviju, kā arī Via Baltica un Rail Baltica maršrutu iekļaušana TEN-T pamattīklā. EK ir apņēmusies ar katru valsti atsevišķi diskutēt par transporta tīkla pārskatīšanu, ņemot vērā tās intereses.

U.Augulis uzsvēra, ka samazinātais naudas apjoms prasa labāku koordināciju starp TEN-T un ES fondiem, proti, vēlams nodrošināt iespēju īstenot TEN-T projektus, izmantojot vairākus finansējuma avotus.

Tāpat ministrs informēja, ka ar EK ir apspriesta iespēja TEN-T tīklā iekļaut Rīgas – Maskavas virzienu.

I.Šulca interesējās par Rail Baltica projekta virzību un atzinīgi vērtēja iespēju veidot vienotu Rail Baltica un Rīga – Maskava maršrutu. Tāpat I.Šulca norādīja, ka svarīgs ir šo projektu ekonomiskais pamatojums, tādēļ ES ir paredzējusi līdzekļus to izpētei. Baltijas valstīm ir svarīgi kopīgi vienoties par Rail Baltica tālāko attīstību.

Tāpat I.Šulca apsveica ar BEREC biroja izveidi Rīgā un izteica cerību, ka arī Latvijas ekspertiem būs iespēja sevi pierādīt šajā Eiropas institūcijā.


Augulis paraksta sadarbības memorandu elektronisko...
Labklājības ministrija aicina pašvaldības piedalīt...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter